vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому болять яєчники при вагітності?

Якщо болять яєчники при вагітності, то на це варто звернути пильну увагу. Хоч така ситуація зустрічається часто, але це не означає, що вона не говорить про потенційну небезпеку для здоров’я. Боліти живіт в цій області може з двох причин: у яєчниках почався запальний процес або біль провокується іншою проблемою, наприклад, великий навантаженням на низ живота, якщо жінка на пізніх термінах постійно знаходиться в русі.

Почему болят яичники при беременности?

Так як причин болю може бути кілька, якщо жінка звернула увагу на дискомфорт в тазової області, їй слід пройти огляд у свого лікуючого гінеколога. Це дозволить своєчасно визначити відхилення і призначити лікування. Адже з тих пір, як всередині утроби зароджується життя, мати несе подвійну відповідальність і ігнорувати які-небудь відхилення в організмі їй ніяк не можна.

Причини хворобливості яєчників

Біль у яєчниках може бути спровокована декількома факторами:

Природою закладено так, що, як тільки жінка вагітніє, яєчники на 9 місяців «консервуються».

До того ж у цей час вони змінюють своє місце розташування: піднімаються вгору разом з маткою. Тому якщо біль і виникає, то вона проявляється там, де на момент вагітності органів немає.

Найчастіше біль має тягне характер, і виникає вона не в яєчниках, а в зв’язках, які утримують матку. Її можна порівняти з відчуттями, які випробовуються під час менструації. Вони розташовуються з обох боків живота. Якщо болять саме вони, то така ситуація вважається нормою і не несе жодної загрози здоров’ю малюка, ні здоров’ю матері.

Такі відчуття можуть виникати внаслідок дисфункції внутрішніх органів.

Наприклад, якщо жінка страждає запорами, у неї починає працювати неправильно жовчний міхур або виникають проблеми з сечовиділенням. Така ж біль з’являється і при початку запального процесу в апендиксі.

Трапляється так, що болить правий або лівий яєчник, але іноді біль симетрична. Така ситуація може статися в результаті наявного захворювання, яке почало свій розвиток до того, як жінка завагітніла. Такими захворюваннями можуть бути аднексит або оофорит, які супроводжуються запаленням в яєчниках.

Однією з найбільш важких ситуацій є кіста на органах. Таке освіта сама по собі не небезпечно, але в процесі розвитку кіста може перекрутитися навколо своєї осі, а це вже потягне малоприємні наслідки.

Насправді, якщо проблема полягає саме в яєчниках, то ситуація набуває серйозний поворот. Вагітність є своєрідною навантаженням для жіночого організму, тому захворювання яєчників можуть серйозно ускладнити процес дітонародження. По-перше, подібні захворювання можуть зробити пологи довгими і болісними. По-друге, труднощі з яєчниками завжди таять у собі загрозу викидня. Якщо болять яєчники при вагітності, лікування має відбуватися в обов’язковому порядку. Ні за яких обставин не можна ігнорувати дискомфортні відчуття в цій області. Під наглядом досвідченого лікаря і при своєчасному обстеженні можна зберегти і своє здоров’я, і здоров’я своєї майбутньої дитини.

Деякі особливості болю

Є ряд ситуацій, коли вагітна повинна невідкладно звернутися до фахівця, і до них відносять:

  • наявність гострої, ріжучої болі в яєчниках, яку терпіти вкрай важко;
  • дискомфорт має тенденцію зростати, причому дає про себе знати регулярно і ніякі препарати не полегшують стан;
  • спостерігаються виділення з кров’яними включеннями, або ж вони мають жовтий або зелений відтінок з супутнім неприємним запахом;
  • на дотик низ живота стає твердим, причому такий стан може супроводжуватися відчуттям важкості внизу;
  • з’являється біль у поперековій або крижовій зоні, яка віддається в куприк або пряму кишку;
  • вагітну постійно супроводжує нудота, слабкість, а загальний стан починає поступово погіршуватися.

Всі ці стани вимагають негайного реагування. Але хочеться зазначити той момент, що багато недовірливі жінки самі себе накручують з приводу болю в яєчниках. І тут важливо тверезо поглянути на речі, адже будь-яке хвилювання позначиться і на дитину: як мінімум він почне активніше крутитися, а це теж відчувають певний дискомфорт.

Проблема ранніх термінів

Болять яєчники при вагітності абсолютно на різних термінах. Така ситуація може виникнути і в першому триместрі. На ранніх термінах біль викликається процесом прикріплення заплідненої яйцеклітини до матки. Далі матка буде рости і тягнути зв’язки живота, які будуть доставляти дискомфорт вагітної.

Больові відчуття не завжди виникають у період активності жінки, вони можуть дати про себе знати, коли жінка розслаблена. Але все ж активність провокує біль частіше. Тому, якщо при обстеженні було встановлено, що жодних проблем саме з яєчниками немає, то вагітній просто необхідно стримати свою активність.

До речі, варто знати, що якщо довго лежати на одному боці, це може викликати біль в яєчнику з відповідної сторони. Справа в тому, що в такій позиції йде натяг зв’язки із-за того, що матка переміщається вниз. Необхідно просто змінити положення тіла, і дискомфорт сам пройде.

Існує така процедура, як ЕКО, під час якої штучно стимулюють органи. Багато жінок скаржаться на больові відчуття після її проходження. Це нормально, так як біль є відповідною реакцією організму. Особливо часто така хворобливість виникає, якщо полікістозних яєчники. Але в будь-якому випадку при виникненні дискомфортних відчуттів вагітна повинна про них сказати лікарю.

Також варто згадати про біль у органах і в 3 триместрі. Найчастіше тут особливо турбуватися не про що, так як такі відчуття в більшості випадків є помилковими. Якщо у жінки є захворювання придатків, воно дасть про себе знати ще в самому початку вагітності, коли організм проходить активну перебудову.

Біль на останніх термінах вагітності в більшості випадків провокується активної виробленням релаксину, який потрібен для жіночого організму, для того щоб максимально спокійно народити дитину. Саме ця речовина допомагає малюкові проходити по родових шляхах, так як робить связочные і хрящові тканини матері більш гнучкими і м’якими. Такий процес підготовки організму допомагає прийняти тазових кісток правильне положення для пологів, а це може викликати симфизит і больові відчуття в яєчниках.

Допомога при неприємних симптомах

Якщо біль виникає з правого або лівого боку нижньої частини живота періодично, то в першу чергу необхідно прилягти і спробувати розслабитися. Тут добре допомагає дихальна гімнастика з переходом на глибоке дихання. Також вагітним, які вже перейшли піврічний термін, лікарі рекомендують носити спеціальний бандаж. Варто пам’ятати, що така річ підбирається в кожному випадку індивідуально, просто так першу вподобану модель купувати не можна.

Якщо біль має сильний і різкий характер і при цьому постійно повертається, то в терміновому порядку потрібно йти на прийом до гінеколога.

За отриманими результатами можна буде скласти повну картину ускладнення, на підставі якої і виробиться подальший курс терапії. Часто лікування може обмежитися зміною раціону і способу життя. Ці заходи будуть спрямовані на лікування запорів (якщо такі є) і усунення фізичних навантажень.

А ось що стосується медикаментозної терапії, то її використовують лише в крайніх випадках при серйозних захворюваннях. При цьому жінка ні в якому разі не повинна займатися самолікуванням, адже вона відповідальна не лише за своє здоров’я, але і за здоров’я свого малюка. Значить, прийом будь-яких ліків може відбитися на нормальному розвитку дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code