vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому болить правий бік при вагітності?

Багатьох жінок у положенні цікавить питання про те, чому болить правий бік при вагітності. Іноді болі можуть виникати і зліва.

Почему болит правый бок при беременности?

Зародження та розвиток нового життя в жіночому тілі дає поштовх усім внутрішнім органам, і вони починають працювати в іншому ритмі. Багато з них функціонують «за двох», змінюється загальний гормональний фон, підвищується навантаження на печінку і нирки та інші органи сечової системи. І часто здається, що живіт болить постійно.

Нездужання жіночого організму можуть бути чисто фізіологічними, а можуть бути ознакою захворювань, що розвиваються паралельно з вагітністю. Відрізнити їх один від одного – завдання не з легких. Розглянемо, які болі не несуть шкоди здоров’ю матері і її майбутньої дитини, а з якими з них потрібно терміново звертатися до лікаря.

Кардинальні зміни всього жіночого організму закладені самою природою, адже саме жінка дає життя потомству, і від стану її здоров’я залежить, яким народиться малюк: міцним і сильним чи буде мати відхилення від норми.

Необхідно розібратися, з чим пов’язана біль в боці при вагітності і немає в цьому можливої небезпеки для життя мами і дитини.

Матка в організмі жінки знаходиться приблизно в серединній частині очеревини. Коли плід починає розвиватися і рости, то її дно поступово піднімається вгору. І болі в області матки тягнуться все вище. З боків знаходяться досить великі судини, пережиму яких може викликати біль. Сама матка підтримується з обох боків спеціальними зв’язками, які допомагають їй перебувати у певному положенні і можуть розтягуватися при вагітності. З правого боку знаходяться маткові труби і яєчників. Велике місце в черевному відділі займають органи шлунково-кишкового тракту.

У передньому відділі очеревини знаходиться сечовий міхур, від якого вниз відходять сечоводи. Вони проходять з боків матки. Печінка та її основні «помічники»: жовчний міхур і підшлункова залоза – розташовані в організмі вище матки, однак по мірі розвитку плода її дно піднімається так високо, що може тиснути на них. Такий тиск і буде причиною больового синдрому. Сильні болі можуть бути і через здавлювання нирок зростаючою маткою. Вони знаходяться в поперековій області в районі спини.

Позаматкова вагітність

Дуже часто жінка при затримці місячних поспішає зробити тест на вагітність, щоб точно знати, чи не є вона причиною збою циклу місячних. Якщо тест виявляється позитивним, то жінка не завжди відразу поспішає стати на облік до гінеколога, навіть якщо ця вагітність є бажаною і запланованою.

Однак не можна забувати, що вагітність може бути і позаматкової. У цьому випадку її необхідно терміново припиняти, оскільки плід не зможе розвиватися поза матки і загине, що може призвести до тяжких наслідків для жінки. Діагностування подібної вагітності – досить важка річ. Зазвичай проводиться комплексне обстеження, яке включає в себе УЗД-діагностику і ретельний огляд пацієнтки гінекологом.

Загальні симптоми подібного стану не завжди бувають чіткими, часто больові відчуття в нижній частині живота не бувають досить сильними. Однак для позаматкової вагітності характерні кров’янисті виділення.

Апендицит під час вагітності

Апендикс – це відросток сліпої кишки. В організмі він грає допоміжну роль у формуванні імунітету. Якщо цей відросток з якихось причин запалюється, то в правому боці виникають різкі болі.

Необхідно пам’ятати, що при будь-яких болях у боці і нижче пупка не можна приймати знеболюючих засобів до приїзду швидкої допомоги, тому що зменшення інтенсивності болю заважає лікарям поставити правильний діагноз.

Запалення апендикса може супроводжуватися нападами нудоти або блювання, в окремих випадках можлива поява діареї (з-за цих симптомів напади апендициту можна сплутати з дизентерією), також може підвищуватися температура тіла.

Видалення запаленого апендикса при вагітності проводиться тільки хірургічним шляхом, робиться воно за медичними показаннями. Зазвичай шкоди матері і майбутньої дитини при такому хірургічному втручанні не наноситься, часто в ході операції застосовується місцевий наркоз.

Можливі болі в органах травлення

Переймоподібні болі в кишечнику можуть бути пов’язані з вживанням будь-то невідповідних продуктів або з тривалим відсутністю стільця. Подібні спазми можуть пройти самі після акту дефекації або після прийняття спазмолітичних лікарських препаратів.

Подібні болі можуть відзначатися і в інших органах, що беруть участь у травленні. Так, при жировій дистрофії печінки подібні болі є регулярними. Необхідно термінове рішення такої проблеми, інакше можуть виникнути важкі ускладнення як у майбутньої мами, так і у плода. Зазвичай дистрофія печінки може призвести до розвитку важкого гестозу. При регулярної здачі аналізів вагітною жінкою такий стан печінки виявляється на ранніх стадіях і добре піддається лікуванню. Хворобливі відчуття в області печінки можуть бути пов’язані і з наявністю в цьому органі інших захворювань (кісти або різних форм гепатиту).

Вагітність може спровокувати розвиток таких захворювань підшлункової залози і жовчного міхура, як жовчнокам’яна хвороба або панкреатит. Вони також можуть бути винуватцями болю в правому боці. Відповідне лікування призначає тільки лікар з урахуванням того, що не всі лікарські препарати можна приймати вагітним жінкам. Ці захворювання можуть супроводжуватися нападами нудоти або блювоти, стілець може бути різним: зазвичай діарея чергується з запорами.

Діагностувати конкретне захворювання допоможе біохімічний аналіз крові та УЗД внутрішніх органів. При необхідності проводяться і інші лабораторні дослідження.

Захворювання яєчників

Можливо, що болить живіт праворуч із-за виниклої кісти на правому яєчнику. Вона може утворитися до вагітності або розвинутися на яєчнику вже при наявності плоду в організмі жінки. Таку видаляють кісту приблизно на четвертому місяці вагітності методом лапароскопії. У цьому випадку загрози здоров’ю майбутньої дитини немає. На ранніх термінах подібну операцію не проводять через ризик переривання вагітності. І тільки якщо є загроза розриву кісти, проводиться хірургічне втручання, незалежно від терміну розвитку плода.

Іноді болі в правій стороні живота мають відношення до розтягування маткової зв’язки. Подібне явище безпечне для жінки. Зазвичай болі виявляються тільки в правому боці. Це пов’язано з анатомічною будовою маткових зв’язок. Так було закладено природою, що ліва маткова зв’язка довша правої, і коли під час вагітності матка починає рости, то правою зв’язці доводиться «наздоганяти» у зростанні ліву, що і є причиною болю.

Маткові кровоносні судини

При розвитку плоду може відзначатися варикозне розширення судин матки. Це стан спровоковано саме збільшенням матки під час вагітності і найчастіше супроводжується болями, які можуть надаватися як у лівий бік, так і в правий.

Кардинального лікування такого захворювання не проводиться, так як складно поставити точний діагноз. Зазвичай варикозне розширення судин відбувається не тільки в матці, але і на ногах. Лікарі в такому разі проводять лікування лікарськими препаратами, які сприяють нормалізації тонусу всіх венозних стінок судин.

У цьому випадку ставить конкретний діагноз і призначає лікування терапевт або нефролог.

Не варто забувати, що були розглянуті лише можливі причини болю в правому боці при вагітності. Для встановлення конкретного джерела болю потрібно розповісти про свої симптоми гінеколога під час прийому, і він вже дасть направлення до відповідного лікаря. Ні в якому разі не варто займатися самолікуванням: воно небезпечно для здоров’я майбутньої дитини в першу чергу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code