vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому болить поперек при вагітності?

Що робити, якщо болить поперек при вагітності? Це питання цікавить багатьох жінок. Вагітність – це щасливий час для майбутніх мам. Під час вагітності жінки відчувають весь спектр почуттів від повного занепаду сил і тривоги, до щастя та підвищення активності. Це викликано тим, що організм під дією гормонів готує себе до майбутніх пологів і робить все, щоб плід розвивався нормально. Чому виникають болі в спині при вагітності? Як їх уникнути або послабити? Розглянемо по порядку.

Почему болит поясница при беременности?

Хоч імунітет організму підвищується, у жінки притупляється відчуття болю, але безліч хвороб все одно можуть виникнути і змусити похвилюватися. Небезпека захворювань при вагітності полягає в тому, що може постраждати плід. У зв’язку з цим не можна приймати ніякі лікарські препарати, за винятком прописаних лікарем після проведення аналізів.

Але є симптом, який виникає у більшості майбутніх мам – біль у спині. Такий біль може бути як локалізованої (тягне поперек при вагітності), так і поширюватися по всій спині, віддавати в ногу або в низ живота. Ця біль часто викликає хвилювання за здоров’я майбутньої дитини.

При вагітності болить поперек: причини

Насправді причин досить багато, але у більшості випадків така проблема виникає саме через плода і підготовчих процесів в організмі. Болі можуть турбувати майбутню маму на протязі всієї вагітності в будь-який момент, але найбільш часто це відбувається в другому триместрі, десь на 5 місяці, а повністю проходить тільки після пологів.

У першому триместрі біль викликається тим, що гормони починають готувати м’язи живота, розтягуючи їх, роблячи більш еластичними. Кістки починають злегка видозмінюватися для того, щоб забезпечити легкі пологи. Відбуваються зміни в стегново-крижових суглобах, а зчленування, які повинні бути нерухомими, починають розслаблятися, постійно ниє поперек. Такі болі можуть пройти до кінця триместру, тоді, коли ці процеси сповільняться.

Справа в тому, що чим більше вага дитини, тим більше зміщується центр ваги жіночого тіла. Для комфортної ходьби або просто під час стояння жінка злегка відхиляється назад. У такому положенні відбувається максимальне навантаження на шийний і грудний відділ хребта.

Якщо жінка не відхиляється, то навантаження передається на поперековий відділ. Біль в кінці третього триместру свідчить про швидких пологах. Але крім болів, пов’язаних з виношуванням дитини, є болі в попереку і спині, які викликані низкою інших факторів.

Наприклад, хвороби опорно-рухового апарату (остеохондроз, викривлення хребта, міжхребцеві грижі, постійні зриви спини або болю при нахилах і фізичних вправах).

Якщо вони були у жінки до вагітності, симптоми хвороби тільки збільшаться, адже з кожним тижнем вага дитини стає більше, а рухи жінки нагадують тривалу тренування.

Крім цього, під час вагітності послаблюються м’язи, структура хребців і інших тканин в організмі стає більш м’якою. Варто зменшити активність, щоб не отримати черговий зрив або навіть не потрапити в лікарню на операцію. Якщо проблема пов’язана саме з грижею, то частина диска починає тиснути на нервові волокна, біль буде віддавати або ноги або руки, у залежності від місця знаходження грижі.

При перших симптомах потрібно забезпечити постільний режим, адже якщо грижа виросте, то передавить нерви і викличе відмову кінцівок. Потрібно носити м’які бандажі або корсети.

Є хвороба, яка в більшості випадків передається по спадку – симфизит. Під час цієї хвороби відбуваються зміни в лонному зчленуванні: воно стає м’яким, розтягується, викривляється, відбуваються крововиливи в нього.

При цьому жінка відчуває сильні болі внизу живота і спини, у неї порушується хода. Такі явні симптоми проявляються до кінця другого триместру і викликані нестачею кальцію в крові.

Якщо симфизит підтверджується, то необхідна госпіталізація хворий.

Болі в спині, що супроводжуються температурою

Якщо біль у спині супроводжується значним підвищенням температури, з’являються набряки, часті головні болі, і при цьому відбувається часте сечовипускання або позиви в туалет, то це захворювання нирок.

Якщо діагноз підтверджується, то починається термінове лікування під наглядом лікаря в стаціонарі.

Це викликано тим, що такі хвороби дуже згубно можуть вплинути не тільки на організм жінки, але і на процес розвитку, а то і життя майбутньої дитини. Найчастіше хвороба стосується лише ниркових тканин, рідше передається на сечовивідні шляхи. Лікування проходить досить швидко і з мінімальним застосуванням лікарських препаратів.

Біль може з’являтися і при загостренні сечокам’яної хвороби. При цьому порушується процес сечовипускання.

Біль у попереку при вагітності на пізніх термінах

Різка біль у попереку може виникнути і на пізніх термінах. Така біль, що супроводжується підвищенням тонусу матки, є природним і цілком нормальним процесом. Медицина називає такий стан сутичкою Брекстона-Хікса або ж просто помилковими переймами.

Такий процес відбувається в організмі для перевірки готовності до швидких пологах. Але якщо вони починаються раніше 37 тижнів, то це ознака значних відхилень, які можуть призвести до тяжких наслідків, тому потрібно терміново звернутися до гінеколога.

Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити висновок, що болі в спині можуть бути як незначним дією ваги дитини і гормональної підготовки жіночого організму, так і наслідками серйозних хвороб, які важливо лікувати якомога швидше, адже вони здатні завдати великої шкоди здоров’ю дитини.

Крім того, якщо жінка схильна до частих зривів спини, то перед вагітністю або на початкових її стадіях потрібно:

  1. Скинути зайву вагу.
  2. Почати тренуватися, щоб привести м’язи в тонус організму.
  3. Особливу увагу приділити вправ для зміцнення м’язів спини і шиї, так як із-за недостатності їх сили і відбуваються зриви і болі в спині.
  4. Зайнятися лікувальною гімнастикою, спрямованою на збільшення еластичності м’язів і зв’язок. Виконання всіх цих пунктів збільшує шанс обійтися без болів в спині при вагітності або ж зробити їх значно слабше, так як тренування усувають основні причини їх виникнення.

Якщо біль все-таки з’явилися, то варто зменшити життєву активність і застосувати спеціальні корсети для підтримки спини. Головне не приймайте знеболюючих препаратів, щоб позбутися від болю без консультації лікаря, так як вони можуть викликати відхилення у розвитку плоду. “Болить спина при вагітності” – часта скарга жінок, але не привід для переживань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code