vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чи можна вилікувати первинний і хронічний хламідіоз?

Існує безліч міфів про те, що зараження хламідіями – це на все життя. Так Чи можна вилікувати хламідіоз? Якщо докласти зусиль і завзятість, можна і слона підняти. Тому в даному випадку відповідь ствердна: так, захворювання лікується.

Чи можна вилікувати первинний і хронічний хламідіоз?

Причини захворювання хламідіозом

Хламідіоз – це венеричне захворювання. Його збудник – крихітні мікроорганізми хламідії трахоматіс. Особливість хламідій полягає в тому, що вони, потрапляючи в організм жертви, впроваджуються в клітини. Там живуть і розмножуються. Поступово колонія все збільшується, охоплює все більші площі. В результаті сили організму виснажуються, знижується опірність вірусам та інфекціям з-за постійної інтоксикації.

Мікроорганізми несприйнятливі до ряду антибіотиків. А до тих, які їх знищують, поступово пристосовуються і теж стають несприйнятливі.

Можна заразитися хламідіозом:

 • під час статевого акту;
 • через предмети побуту;
 • через хворих птахів або тварин;
 • під час орального сексу.

Найбільш поширений хламідіоз у молодіжному середовищі, рідше зустрічається у людей середнього віку. Групу ризику складають чоловіки і жінки, що ведуть безладне статеве життя, часто змінюють сексуальних партнерів. Також люди, що нехтують елементарними правилами гігієни. Нерідко хламідії потрапляють в організм разом з іншим статевим захворюванням. Наприклад, нерідким є сполучення хламідіозу з гонореєю.

Характерні симптоми

Інкубаційний період у чоловіків становить 5 – 7 днів, у жінок – близько місяця. Поки хвороба не дала про себе знати яскраво вираженою симптоматикою, ніяких підозрілих або незвичайних відчуттів хворий не відчуває.

Загальні симптоми хламідіозу такі:

 • поява напівпрозорих виділень із сечовивідного каналу;
 • відчуття різей і печіння при сечовипусканні;
 • сильний свербіж геніталій;
 • злипання країв уретри.

Деякі хворі відчувають слабкість. Іноді злегка підвищується температура. Якщо захворювання не лікувати, незабаром воно переходить в хронічну форму. Симптоми при цьому змащуються, виражені не так чітко, як спочатку. У жінок спочатку хламідії селяться в мочевыводящем каналі і на шийці матки.

Симптоматика характеризується:

 • появою рясних слизових виділень з частинками гною;
 • появою неприємного різкого запаху гнилі;
 • кров’янистими виділеннями протягом усього місячного циклу;
 • печіння під час сечовипускання;
 • періодичними нападами болю у малому тазі;

При хронічному хламідіозі статеві зносини стають болючими. У чоловіків початок захворювання може походити на цистит. Відчуваються різі при сечовипусканні. Вранці після сну з уретри виділяються незначні напівпрозорі краплі слизу. Поступово виділення переходять у гнійні. Починає сильно свербіти уретра. Після сечовипускання і під час статевого акту при сім’явиверганні виходить трохи крові.

Як скоро виліковується

Лікується хламідіоз? Так, хламідіоз, навіть хронічний, піддається лікуванню і виліковується повністю. Ось тільки спеціаліста, який візьметься за таке лікування, потрібно вибирати обачно. Нерідкі випадки, коли венеролог становить складну схему лікування, призначає величезну кількість медикаментів. Результати при цьому часто невтішні. Залеченное захворювання через деякий час знову дає про себе знати. Буває і таке, що призначаються ліки, взаємовиключні один одного по лікувальним характеристиками. Тоді у пацієнта починаються серйозні проблеми зі здоров’ям.

При лікуванні хронічного хламідіозу не можна на весь період терапії прописувати один і той самий препарат. Хламідії легко пристосовуються до компонентів ліки і перестають сприймати його. При перших же симптомах захворювання варто відразу ж звертатися до фахівця. Тоді лікування буде нетривалим. В середньому воно займе близько двох тижнів. Так і медпрепарати не доведеться постійно чергувати.

Від хронічного хламідіозу лікуються довго і важко. Лікування може тривати півроку. При цьому необхідно кожні 20 днів здавати аналізи, щоб визначити, чи піддається захворювання запропоноване лікування. Лікування хламідіозу проводиться комплексно. Для позбавлення від хламідій призначаються різні антибіотики (тетрацикліни, фторхінолони, макроліди), а також антибактеріальні препарати. Щоб підтримати виснажений організм, підвищити імунітет, додатково призначається прийом вітамінів і імуномодулюючих засобів.

Під час лікування слід уникати статевих контактів. Лікуються від хламідіозу разом зі своїм постійним статевим партнером, щоб згодом не заразитися повторно. Під час медикаментозної терапії необхідно стежити за своїм харчуванням. Слід виключити з ужитку всі молочні продукти, включаючи морозиво. Не присмачувати страви гострими і пряними приправами. Заборонено пити алкогольні напої. Їжа повинна бути поживною, багатою вітамінами і мікроелементами.

Хламідіоз і вагітність

Часто на першому – другому триместрі відбувається мимовільний викидень. Та й народжувати при цьому захворюванні не рекомендується: дитина може народитися мертвим або з-за важких захворювань, спровокованих внутрішньоутробним зараженням хламідіозом, померти незабаром після народження.

Зараження може статися під час пологів, при проходженні дитини через родові шляхи. У таких новонароджених хламідії уражають слизові очей. У немовлят починається кон’юнктивіт. Щоб уникнути всіх тих проблем, які з’являються при зараженні хламідіоз, слід бути обачними та розбірливими у виборі сексуального партнера. Про майбутній статевому акті слід потурбуватися заздалегідь: придбати презерватив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code