vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чи можна приймати одночасно Амоксицилін і Метронідазол?

Амоксицилін і Метронідазол – антибактеріальні засоби, що посилюють дії один одного. Застосовуються для усунення хелікобактерної інфекції та захворювань, що викликаються найпростішими. Сумісне введення лікарських засобів запобігає розвиток стійкості патогенних мікроорганізмів, що підвищує ефективність терапії.

Можно ли принимать одновременно Амоксициллин и Метронидазол?

Амоксицилін і Метронідазол – антибактеріальні засоби, що посилюють дії один одного.

Характеристика Амоксициліну

Антибіотик пропонується у вигляді таблеток, капсул або суспензії для прийому всередину. Амоксицилін пригнічує активність ферментів, що беруть участь у виробленні пептидоглікану – білка, необхідного для побудови клітинної стінки бактерії. Антибактеріальний засіб перешкоджає поділу і сприяє загибелі мікроорганізму. Чутливі до Амоксициліну:

 • грампозитивні аеробні бактерії (стрептококи, стафілококи, за винятком штамів, що виділяють бета-лактамази);
 • грамнегативні аеробні мікроорганізми (ешерихія колі, протей, гемофільна паличка, гонококи, менінгококи, сальмонела, клебсієла, шигелла, Хелікобактер пілорі).

Неефективно діє речовина відносно грампозитивних штамів протея, энтеробактера, серрации, рикетсій, вірусів і внутрішньоклітинних паразитів.

Максимальні концентрації речовини виявляються через 60-120 хвилин після прийому. У печінці антибіотик перетворюється у неактивні метаболіти, які виводяться з сечею.

Амоксицилін перешкоджає поділу і сприяє загибелі мікроорганізму.

Дія Метронідазолу

Метронідазол має протимікробну і противопротозойным діями. Ефективність пояснюється здатністю відновлювати 5-нітрогрупу при проникненні в клітинні структури патогенного мікроорганізму. Активизированное діюча речовина вбудовується в ДНК, пригнічуючи синтез нуклеїнових кислот, що призводить до загибелі бактерії. Препарат ефективний відносно наступних збудників інфекції:

 • трихомонада піхвова;
 • дизентерійна амеба;
 • гарднерелла;
 • лямблії;
 • бактероїди;
 • фузобактерії;
 • клостридії;
 • пептококи;
 • пептострептококи.

До активної речовини не чутливі аеробні бактерії та факультативні паразити. У присутності змішаної флори Метронідазол посилює дію антибіотиків. Препарат знижує стійкість злоякісних пухлин до опромінення, сприяє розвитку відрази до алкоголю, стимулює процеси загоєння. При вживанні всередину діюча речовина рівномірно розподіляється по тканинам і органам, долаючи гістогематичні бар’єри. У печінки Метронідазол перетворюється в активні метаболіти, які виводяться з сечею.

Метронідазол має протимікробну і противопротозойным діями.

Спільний ефект

При сумісному застосуванні препарати сприяють ерадикації хелікобактерної інфекції. Застосування медикаментів в поєднанні забезпечує більш потужну антибактеріальну дію, перешкоджає розвитку стійких до лікування захворювань.

Показання до одночасного застосування Амоксициліну та Метронідазолу

Поєднання Метронідазолу та Амоксициліну використовують в лікуванні хронічного гастриту, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. Комбінація ефективна і при хламідіозі. Препарати включають до складу комплексних терапевтичних схем при запущених формах туберкульозу.

Протипоказання

Амоксицилін у комбінації з Метронідазолом не застосовується при захворюваннях головного мозку, порушенні кровотворення, вагітності і лактації. Не можна приймати препарати людям, які займаються діяльністю, що вимагає високої концентрації уваги.

Як приймати разом Амоксицилін і Метронідазол?

Лікарські засіб вживають перорально 3 рази на добу. Дозування підбирається лікарем. При порушенні функцій нирок інтервали між прийомами збільшують до 12 годин. Курс лікування триває 10-12 днів. У деяких випадках його продовжують до 6 місяців. Амоксицилін приймають до вживання їжі, Метронідазол – після. Таблетки запивають великою кількістю води.

Побічні дії Амоксициліну та Метронідазолу

При дотриманні складеної лікарем схеми прийому побічні ефекти виникають рідко. Іноді спостерігаються такі негативні наслідки:

 • головний біль;
 • гарячковий синдром;
 • проблеми з сечовипусканням;
 • порушення координації рухів;
 • сонливість і підвищена стомлюваність;
 • зміна складу крові.

Думка лікарів

Петро, 45 років, гастроентеролог, Твер: “Метронідазол і Амоксицилін часто використовуються в лікуванні гастриту і виразки. Ці препарати підвищують ефективність один одного, що сприяє усуненню Хелікобактер пілорі – головної причини запальних захворювань верхніх відділів ШКТ. Приймати антибіотики можна тільки за призначенням лікаря. В іншому випадку підвищується імовірність виникнення побічних ефектів”.

Ірина, 54 рік, терапевт, Барнаул: “Метронідазол в поєднанні з Амоксициліном застосовуються в лікуванні інфекцій, викликаних стійкими до антибіотиків збудниками. Препарати ефективні при туберкульозі, виразці шлунка, трихомоніазі. Схема лікування повинна складатися з урахуванням індивідуальних особливостей організму. Займатися самолікуванням не варто”.

Відгуки пацієнтів

Тетяна, 45 років, Казань: “Після усунення глистів лікар порадив приймати Метронідазол. Препарат бореться з інфекціями, що виникають на тлі життєдіяльності паразитів. Ефект був недостатньо вираженим, тому схему лікування доповнили Амоксициліном. У поєднанні ці препарати діяли краще, що дозволило зменшити тривалість терапевтичного курсу. Лікування слід поєднувати з прийомом пробіотиків, що перешкоджають розвитку дисбактеріозу”.

Марина, 42 роки, Іваново: “Метронідазол і Амоксицилін – недорогі, але ефективні антибіотики. Подібну комбінацію використовувала при лікуванні інфекційного захворювання дихальної системи. Препарати швидко впоралися з інфекцією. Яких-небудь побічних дій не спостерігала”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code