vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

чи Беруть в армію призовників з плоскостопістю?

Питання, яке цікавить багатьох юнаків, які збираються в армію беруть з плоскостопістю і які тут є особливості?

Берут ли в армию призывников с плоскостопием?

Коли молодій людині виповнюється 18 років, то держава надсилає йому повістку, для того щоб він відслужив в армії. А якщо юнак не зовсім здорова і має проблеми з ногами, то його батьки задаються питанням про те, чи беруть в армію, чи беруть з плоскостопістю служити у військах. Ще років 20-30 тому можна було однозначно відповісти на це питання: ні, не беруть. Але в даний час, коли термін служби скоротився з 2 років до 1 року, а обмундирування армії знаходиться на високому рівні, однозначно на це питання відповісти не можна. Тут буде вирішувати медична комісія. Попередньо провівши огляд призовника, лікарі визначають ступінь плоскостопості і тільки потім вирішують питання про придатність призовника до служби.

Що являє собою захворювання

Деформації склепіння стопи називають плоскостопістю. Це зміна, при якому знижуються чи зовсім відсутні амортизуючі властивості стопи, внаслідок чого навантаження на стопу розподілена нерівномірно. При запущеному плоскостопості у хворого починають боліти не тільки ноги, але і колінні і тазостегнові суглоби, а згодом і хребет.

Обидва зводу стопи (поздовжній і поперечний) при плоскостопості втрачають свої функції, навантаження зміщується в бік п’яти і пальців, і стопа стає плоскою.

При цьому м’язи і зв’язки стопи, що зв’язують обидва зводу, стають слабкими і можуть у будь-який момент отримати травму. При цьому все навантаження при ходьбі йде на хребет і суглоби нижніх кінцівок, звідси і больові відчуття, які з часом тільки посилюються. Також кровопостачання нижніх кінцівок порушується з-за неправильно розподіленого навантаження, і може виникнути варикозне розширення вен (тромбофлебіт). Плоскостопістю страждають люди різного віку і професій, коли людина багато сидить або багато і швидко ходить.

Плоскостопість може бути набутим чи природженим. У будь-якому випадку порушення правильного положення зводу стопи вимагає уважного ставлення і тривалого лікування.

Плоскостопість та армія

Про те, чи беруть в армію з плоскостопістю, однозначно не можна сказати. Те навантаження, яка припадає на стопу і її склепіння при бігу, стрибках та багатьох інших випробуваннях, які чекають призовникам, категорично протипоказана при плоскостопості будь-якого ступеня. Адже за рік можуть статися серйозні зміни і з суглобами, і з хребтом.

В армії існує думка, що якщо комісія дала добро і призовник був все-таки відправлений в армію, значить, він здоровий. І ніяких поблажок йому не належить. А призовник всього лише за рік може стати людиною з обмеженими можливостями, який потім півжиття витратить на лікування і не буде повністю здоровий.

Практично на всій території колишнього СРСР діють одні і ті ж закони з приводу заклику в армію, у яких чітко і ясно прописані всі медичні моменти, пов’язані з порушенням функцій опорно-рухового апарату. У всіх цих документах прийнято розділяти плоскостопість на 4 ступеня, до кожної свій підхід і своє визначення.

Вони названі за чотирма першими літерами алфавіту: А, В, С, і D, – причому група А – найскладніша, а група D – найлегша ступінь. Тільки консиліум лікарів медичної комісії може визначити наявність тій чи іншій ступеня плоскостопості у конкретного призовника. Юнакові роблять візуальний огляд, потім, якщо візуально захворювання виявлено, необхідно визначити його ступінь. Для цього роблять рентген стопи, комп’ютерну томографію. Згідно з отриманими результатами аналізів, робляться висновки, якою мірою плоскостопості відповідають порушення того чи іншого призовника:

  1. Група А. Сюди відносяться запущені випадки захворювання, де не тільки порушені склепіння стопи, але і зазнали зміни і суглоби і хребет. У таких випадках призовник звільняється від служби в армії і визнається непридатним до стройової служби. При цьому призовник отримує військовий квиток з позначкою «не придатний до військової служби».
  2. Група B. У цьому випадку у призовника спостерігаються зміни функцій не тільки зводу стопи, але і суглобів, хоча і не настільки значні, як у групі А. Тому тут призовник не придатний до військової служби у мирний час, але при військовому положенні може бути покликаний. Він отримує військовий квиток з відміткою «придатний до військової служби у воєнний час».
  3. Група C. У цій групі діагностується помірна ступінь плоскостопості. У кожному конкретному випадку медична комісія буде вирішувати, йде конкретно цей призовник в армії чи ні. Це рішення залежить від ряду факторів: війська, в яких буде служити призовник, місце служби, вік призовника і ступінь ураження м’язів і зв’язок склепінь стопи. Якщо лікарі задоволені ступенем плоскостопості того чи іншого призовника, то він придатний до стройової служби і йде в армію. Якщо його пошкодження досить серйозні, то його не беруть в армію і видають військовий квиток з позначкою «придатний до військової служби у воєнний час».
  4. Група D. Як правило, до цієї групи відносяться тільки ті призовники, у яких зміни в м’язах і зв’язках зводу стопи незначні. Згідно з правилами, такі призовники придатні до стройової служби з рідкісними обмеженнями в ряді країн, але це суті не міняє. Тому вони йдуть служити в армію на рівних правах (як і звичайні призовники). Тільки після закінчення служби вони отримують військовий квиток з позначкою «придатний до військової служби».

Для чого йдуть в армію

Після винесення діагнозу комісія видає військовому комісару рекомендаційні листи на кожного випускника, та військовий комісар вирішує, йти призовнику в армію чи ні. Тут варто враховувати кілька факторів. Наприклад, військова взуття не призначена для проблемних ніг: вона досить важка і зроблена з таких матеріалів, які не сприяють лікування плоскостопості. У такому взутті у призовників будуть постійно боліти ноги, що призведе до погіршення стану стопи.

Є молоді люди, для яких служба в армії не є метою, вони не горять бажанням йти туди. В таких випадках батьки шукають шляхи, як «відкосити» від армії, і дитина залишиться вдома, в сім’ї. В цьому випадку робляться обстеження у приватних лікарів-ортопедів, які дають помилкові або перебільшені уявлення про те, в якому стані знаходяться стопи і їх склепіння конкретного призовника. Якщо лікар користується хорошою репутацією і має великий досвід роботи, то його висновок буде мати силу, минаючи військову медичну комісію.

А якщо цей лікар працює в державному лікувальному закладі, то сумнівів ніяких не буде ні в комісії, ні у військового комісара. Якщо молодий чоловік упевнений, що в нього плоскостопість, то він може просто зажадати себе оглянути і зробити всі необхідні обстеження. І лікар не має права не дати правильний висновок, засноване на правдивому обстеженні.

Бували випадки, коли рекомендований лікар-ортопед мав наміри знизити ступінь плоскостопості, відправити якомога більше юнаків в армію. У цьому випадку можна написати скаргу до вищої інстанції в письмовій формі у 2 примірниках з реєстрацією в канцелярії медичного закладу. Якщо у призовника є в амбулаторної поліклінічної карті записи про те, що він хворий плоскостопістю, то це може здорово полегшити йому життя надалі. Якщо ж молода людина хоче чесно відслужити в армії, у нього немає плоскостопості або він входить до категорії Д, то це справжній захисник Батьківщини і справжній чоловік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code