vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Через який час виявляється алергія у новонароджених

Дитина недавно народилася, а вже з’явилися невтішні симптоми. Алергія або інше захворювання. Через деякий час виявляється алергія у новонароджених і як її відрізнити. Найчастіше у первородящої жінкичерез відсутність досвіду з малюком виникає багато запитань щодо його годівлі, здоров’я та виховання.

Через какое время проявляется аллергия у новорожденныхАлергія – певна реакція організму на алергічний компонент, подразнюючий рецептори. Новонароджені у зв’язку з ще слабким імунітетом все частіше піддаються алергічним реакціям. Агресивні фактори, з якими не може впоратися організм, викликають алергію.

Причини прояву алергічних реакцій у немовлят

З кожним роком звернення молодих мам до алергологів зростає. Через екологію, продукти харчування і ряд інших факторів кожен новонароджений в тій чи іншій мірі схильний до алергічних реакцій. З більшою ймовірністю малюк буде страждати на алергію, якщо:

  • існує спадковий фактор;
  • неправильний спосіб життя у вагітної жінки;
  • важкий родовий процес;
  • перенесені інфекційні захворювання під час вагітності;
  • порушення кровообігу, недостатня кількість вступників поживних речовин через пуповину.

Різновиди алергії у новонароджених

Сверхчутливому організму малюка в перші місяці життя складно адаптуватися до нового навколишнього середовища. В результаті чого з’являються перші ознаки хвороби. Алергію у немовлят можуть спровокувати 3 основних джерела:

  • харчовий – коли подразник надходить в організм через молоко або суміш;
  • контактний – шкірні покриви реагують на подразники;
  • побутовий – бере участь дихальна система.

Найбільш поширеною алергією є харчова. Непереносимість немовлям певного продукту та його погане засвоєння призводить до алергічних реакцій: висипання та почервоніння на шкірних покривах, особливо на обличчі, сідницях, що супроводжуються нестерпним свербінням. Крім того, у немовляти спостерігаються часті коліки і часте зригування після годування.

Щоб не піддавати малюка таким симптомам, важливо якомога швидше виявити алерген і прибрати його з раціону мами.

При харчовій алергії подразники надходять в організм дитини через мамине молоко. Тому харчування годуючої жінки має містити мінімальну кількість алергенних продуктів. Після того як жінка включила в свій раціон алерген, в молоко він надходить через 3-4 години. Після годування новонародженого таким молоком у малюка може проявитися симптоми алергічної реакції за пару хвилин, якщо дитина сильно схильна до алергену. В такому разі дуже легко розпізнати несприятливу для новонародженого їжу. Але найчастіше реакція у малюка проявляється через кілька годин або діб.

Найбільш поширеним алергеном у новонароджених є коров’яче молоко, точніше, його білок. Тому якщо у малюка з’являються симптоми алергії, в меню мами з молочних продуктів повинен входити тільки твердий сир. Не варто переживати через нестачу кальцію в організмі. Його можна отримати з інших корисних продуктів: горіхів, риби, печінки, капусти. Крім того, годуючій мамі потрібно харчуватися натуральними продуктами, без хімічних добавок, консервантів і домішок хоча б перші місяці, а також виключити зі свого раціону продукти червоного і оранжевого кольорів.

Через який час виявляється алергія у немовлят при контакті з подразником? Контактна алергія виявляється практично відразу після контакту зі збудником. Найчастіше алергенами виступає одяг з неякісного матеріалу, чистячі хімічні речовини, дитяча косметика, деякі види підгузників.

Якщо у новонародженого після нового прального порошку або дитячого мила з’явилася пітниця в області шиї, живота, стегнах, у пахових складках, то слід негайно прибрати подразника. Більшість педіатрів рекомендують прати одяг малюка господарським або дитячим милом. Натуральні компоненти дуже рідко провокують алергічні реакції на ніжній шкірі малюка. Крім того, після кожного прання необхідно ретельно полоскати одяг хоча б перші місяці життя немовляти. Ретельна гігієна малюка, часта заміна підгузників допоможе уникнути пітниці і висипань на сідницях і в паховій області. При сильних алергічних реакціях або тривалі не варто пускати все на самоплив, а проконсультуватися з дитячим терапевтом, який призначить лікування.

Рідше у немовлят зустрічається побутова алергія, спричинена домашніми тваринами, цвіллю, кліщами. Подразники потрапляють до новонародженого через органи дихання, в результаті чого малюк починає чхати, кашляти, з’являється сльозотеча, а в окремих випадках виникає задишка. Якщо дитина сильно схильна до алергії, то реакція на шерсть тварин буде негайною. В такому випадку необхідно захистити малюка від тварин.

Буває, що деякі симптоми – кашель або нежить, плутають із застудою. Тільки по закінченню часу з’ясовується, що це був сигнал алергії. Прибравши зайві м’які іграшки, килими, провівши прибирання щодня, а краще два рази в день, треба почекати – симптоми підуть. Якщо знехтувати даними рекомендаціями, у новонародженого може розвинутися бронхіальна астма.

Нехай малюк росте здоровим

Щоб новонароджений мав міцний імунітет і найменше був схильний до алергії, кожній мамі потрібно боротися за грудне вигодовування. Адже молоко – найцінніший продукт для малятка, в якому містяться всі необхідні поживні речовини, живі антитіла. А з переходом на штучне вигодовування ризик алергічних реакцій у новонародженого значно зростає.

Для того, щоб харчуватися смачно і без шкоди малюкові, годуючій мамі необхідно завести свій харчовий щоденник, в якому будуть відображатися зміни стану новонародженого на різні продукти. Якщо після вживання в раціон певного продукту у дитини з’явилася швидка алергічна реакція, то його слід виключити на якийсь час. При відсутності реакції – продовжувати вживати. Починати потрібно з менш алергенної їжі: кролик, баранина, гречка, рис, пшоняна і перлова крупа, зелені овочі і фрукти. Слід пам’ятати, що вилікувати алергію за один день неможливо. Постійна турбота про малюка, хороший догляд, зміцнення імунітету, годування грудним молоком – кращі ліки і запорука майбутнього здоров’я малюка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code