vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Через деякий час виявляється алергія у дітей

Те, через який час проявляється алергія у дітей, залежить від самого алергену та індивідуальних особливостей організму. Якщо імунна система відрізняється високими захисними функціями, перші ознаки можуть проявитися практично відразу. Тому при введенні прикорму або контакті з новими предметами необхідно стежити за станом дитини.

Через какое время проявляется аллергия у детей

Як швидко виявляється алергічна реакція?

Прояв алергії – це суто індивідуальний процес. У деяких людей перші симптоми фіксуються через кілька хвилин після контакту з алергеном. Іноді цей процес затягується на години і навіть доби. При цьому клінічна картина може бути яскраво вираженою, так і поступовою. Період від контакту до перших симптомів залежить від самого алергену. Швидше всіх інших фіксується клінічна картина при безпосередній дії на шкірні покриви. Так, у дітей спостерігаються наступні ознаки:

  • кропив’янка;
  • густа висип;
  • пухирі;
  • почервоніння;
  • набряклість;
  • нестерпний свербіж.

Якщо батьки не звернули уваги на вищеописані симптоми і не прийняли відповідних заходів, ситуація може погіршитися. Поступово клінічна картина доповниться ринітом, кашлем і чханням. Якщо алерген потрапив через шкірні покриви в організм малюка, зберігається ризик розвитку анафілактичного шоку.

Вживання певної їжі може викликати негативну реакцію. Те, через який час проявляється алергія у дитини, залежить і від кількості надходження в організм продукту. Зазвичай це відбувається в період введення першого прикорму. Організм дитини ослаблений, стінки кишечника не готові до прийому нових продуктів, в результаті цього виникає стійка алергічна реакція. Проявляється вона відразу після вживання їжі. В силу свого віку дитина не здатна описати симптоми. Частіше алергія супроводжується набряком, свербінням і поколюванням в ротовій порожнині. У зв’язку з цим діти відмовляються від прийому їжі. Під час прикорму необхідно спостерігати за дитиною. Припухлість в області губ і почервоніння очей можуть вказувати на розвиток алергічної реакції. Цей стан вимагає надання негайної допомоги. В іншому випадку зберігається ризик розвитку анафілактичного шоку.

Як швидко проявляються ознаки харчової алергії?

Час, через який проявляється алергія, залежить від різних факторів. Деякі симптоми можуть розвинутися в лічені хвилини після попадання алергену в ротову порожнину. Іноді на цей процес йде не одну годину і навіть не добу. Фіксувалися випадки, коли гострі прояви алергії наздоганяли малюка відразу після вживання алергену. При цьому він навіть не встигав вийти з кухні. Клінічні прояви цього стану, як і час розвитку симптомів, розрізняються. На цей процес впливають індивідуальні особливості організму.

Як проявляється алергія у малюків зі слабким імунітетом? У деяких дітей спостерігалося легке почервоніння шкірних покривів і кропив’янка. Інші малюки страждали тяжкою задухою. При будь-якому прояві алергічної реакції необхідно застосувати антигістамінний засіб. Воно дозволить полегшити стан малюка. Усунути задуха допоможе бригада швидкої допомоги.

Чим менше вік дитини, тим швидше і сильніше у нього може з’явитися алергічна реакція. З часом характер симптомів поступово видозмінюється. Зазвичай до трирічного віку діти повністю позбавляються від алергії. Раніше небезпечний продукт може стати звичною їжею. Однак фіксувалися випадки, коли один алерген змінювався іншим. Тому за дітьми і їх харчуванням необхідно ретельно стежити. Це дозволить знизити ризик розвитку серйозних реакцій з боку організму.

Методи боротьби з алергією

Лікування алергічної реакції залежить від віку людини і проявляється симптоматики. Якщо розвинулася алергія у дитини самостійно, усувати її не варто. Народні засоби і інші способи можуть призвести до загострення ситуації.

Зняти гострі клінічні прояви допоможуть грамотно підібрані антигістамінні препарати. Вони допомагають позбутися наявної симптоматики і не дозволяють алергії розвинутися знову. Самостійно призначати препарат не варто, це питання має вирішувати фахівець.

Останній медикамент є самим щадним, він практично не має побічних реакцій. Інші засоби можуть викликати сонливість, порушити координацію рухів і зробити малюка розсіяним. Незважаючи на побічні реакції, антигістамінні препарати першого покоління користуються особливою популярністю.

Після того, як гострі симптоми алергії зникнуть, слід повністю виключити контакт з алергеном. Якщо це харчова реакція, спробувати повторне використання продукту рекомендується не раніше чим через 2-3 роки. Цілком ймовірно, що організм переросте алергію і з часом дитина зможе вживати раніше небезпечну їжу.

Оптимальну схему лікування та основні рекомендації може дати тільки фахівець. Здоров’ям дитини ризикувати не можна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code