vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Через деякий час проявляється алергія на продукти

Через деякий час проявляється алергія на продукти? Таке питання хвилює багатьох людей. Коли імунна система занадто різко реагує на ряд певних продуктів, таких як яйця, молоко, арахіс та інше, говорять про такий досить специфічному явищі, як алергія на продукти.

Через какое время проявляется аллергия на продукты

Першопричина алергії

Основним призначенням імунної системи є максимальний захист організму від дії від безлічі загроз, що приходять ззовні. В категорію таких загроз, як правило, потрапляють потенційно небезпечні мікроорганізми у вигляді вірусів, бактерій або токсинів. Під надмірною реакцією на загрозу розуміється відповідь імунітету на абсолютно нешкідливі речовини, наприклад, деякі продукти харчування.

Винуватцем такої реакції є імуноглобулін, що виробляється імунною системою. Говорячи звичайною мовою, це антитіла до певних продуктів.

Як показує практика, алергеном може виступити абсолютно будь-який продукт. Ряд продуктів, особливо небезпечних в цьому відношенні:

 • яйця;
 • молочні продукти;
 • деякі горіхи, особливо арахіс;
 • креветки, краби, омари та інші ракоподібні;
 • продукти з надмірним вмістом сої;
 • ряд зернових культур.

Алергія на продукти вперше проявляється в ранньому дитинстві, але може наздогнати вас в будь-якому віці. Зазвичай більшість харчових алергенів перестають ними бути, коли дитині 5 років. Але залишилися алергени, швидше за все, будуть супроводжувати вас все життя. У першу чергу це відноситься до горіхів, ракоподібним і молюсків.

В наш час дуже важко собі уявити продукти, де зовсім відсутні харчові добавки, барвники, консерванти тощо. У деяких людей ці речовини можуть спровокувати алергію. Слід розрізняти два принципово різних поняття, як алергія і індивідуальна непереносимість. Як показує статистика, справжня алергія на продукти зустрічається не так вже й часто – всього в 1% від усіх випадків звернень. У більшості випадків люди стикаються з індивідуальною непереносимістю до певних продуктів:

 • продукти на базі кукурудзи;
 • молоко та молочні продукти;
 • зернові, а конкретніше зерно з підвищеним вмістом глютену.

Клінічні прояви алергії

Через деякий час виявляється харчова алергія? Як правило, алергія проявляє себе вже на протязі двох годин після вживання алергену в їжу. Якщо після їжі у вас проявляються симптоми харчової алергії, потрібно приймати термінові заходи. Як проявляється алергія? Симптоми:

 • поява висипки в різних місцях;
 • різка зміна голосу;
 • болить живіт;
 • розлад стільця;
 • важко ковтати;
 • свербіж в деяких областях шкіри;
 • запаморочення або непритомність;
 • закладає ніс;
 • нудота;
 • набряки в лицьовій частині;
 • труднощі з диханням;
 • здавлює шлунок.

Є багато зовнішніх проявів алергії, але краще зробити аналізи.

Як лікувати алергію?

На сьогоднішній день єдиним дієвим способом впливу на алергію на продукти є уникнення прийому таких продуктів. Будь-яка підозра на подібну реакцію повинно бути доведено до фахівця – алерголога.

Кожен хворий харчовою алергією повинен завжди при собі мати ін’єкційний адреналін. При випадковому вживанні в їжу алергенного продукту з алергічного шоку вас можна вивести за допомогою цього препарату. Людям, які знають про свою аномальної чутливості до деяких продуктів, слід постійно носити брелок з інформацією про власний захворюванні. Потім слід негайно викликати бригаду швидкої допомоги, вона доставить вас в найближчий медичний заклад.

Анафілаксія – саме тяжке алергічне ураження, нерідко становить загрозу життю. Подібний прояв зустрічається далеко не у всіх хворих, тому необхідність ін’єкційного адреналіну повинна бути обговорена з лікарем.

Очевидну небезпеку харчові алергії представляють і ускладненнями, які вони провокують. Як свідчить досвід, грудне вигодовування здатне надійно захистити вас і вашу дитину від подібних неприємностей.

Щоб рідше зустрічатися з проявами алергії, слід уникати прийому продуктів, на які у вас загострена реакція. Трапляється так, що подібні продукти випадково потрапляють на стіл разом з іншою їжею, тому знати про тимчасових інтервалах, після яких проявляється алергія, все-таки необхідно.

Якщо говорити про час прояву цих симптомів, то має сенс розбити процес алергічної реакції на два етапи:

 1. Перший. Контакт організму з алергеном. На цьому етапі імунна система виробляє специфічні антитіла на продукт, але ніякі хворобливі симптоми при цьому не спостерігаються.
 2. На другому етапі організм стикається з вже знайомим продуктом і готовим шаблоном реакції на нього. Саме на цьому етапі виникає алергія.

Бувають випадки, коли імунна система помилково приймає нешкідливий продукт за інфекцію і починає дуже активно виробляти антитіла на нього.

Одному організму достатньо 1-2 хвилин, а інший організм може виявити симптоми алергії лише через кілька годин.

Алергія на молоко

Подібна алергія з’являється тоді, коли організм не в змозі засвоїти лактозу. Таке трапляється, коли тонкий кишечник виробляє фермент лактози в недостатній кількості. Такий дефіцит ферменту не дозволяє організму якісно переварювати молоко. Зазвичай людина справляється з переварюванням молока. Проблема часто виникає у недоношених дітей. Малюки, які народилися у строк, з подібною проблемою не стикаються аж до трирічного віку. Непереносимість лактози може виникнути в будь-який життєвий період.

Алергія на молоко і молокопродукти може проявитися вже через 30 хвилин після вживання молока або через 2 години. Все залежить від індивідуального стану організму. Як тільки надходження молока в організм припиняється, прояви алергії без якого-небудь втручання йдуть на спад.

А реакція на вживання арахісового масла практично блискавична і дуже важка. Термін прояви реакції на алергію досить невеликий, тому визначити винуватця нападу не представляє проблеми.

Які можливі проблеми? Харчова непереносимість уповільненого типу проявляється мінімум через 2 години, але в досить міцному організмі алергія може проявитися і через 2 доби. При такому розвитку подій визначити винуватця такого нападу не представляється можливим. Клінічна картина алергії досить багата, щоб ввести недосвідченого людини в справжній глухий кут.

В той же час абсолютно неможливо собі уявити, що після кожного прийому їжі людина буде сидіти з годинником і звертати увагу на процеси, що відбуваються у нього всередині. Саме тому питання про те, через який час проявляється алергія на продукти, далеко не завжди актуальне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code