vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Часто помиляються тести на вагітність?

Сучасні методики дозволяють практично з перших днів вагітності визначити її. Але чи не помиляються тести на вагітність? Популярність таких тестів дуже висока. Це найдоступніший метод, який дозволяє за кілька хвилин провести анонімну діагностику. Інформація про швидку появу дитини на світ для жінки є доленосною, тому багато хочуть бути впевненими в результаті такої домашньої діагностики. Однак деякі дівчата стикалися з ситуаціями, коли тести помилялися і вагітність згодом не підтверджувалася. Яка ймовірність помилки тесту на вагітність?

Часто ли ошибаются тесты на беременность?

Які бувають тести на вагітність?

Існують три покоління тестів на вагітність.

Тест першого покоління – це тест-смужка. Він являє собою смужку, просочену з одного кінця спеціальною речовиною. Для діагностики потрібна чиста ємність, куди збирають ранкову сечу. Смужка занурюється в сечу до вказаної в інструкції відмітки і через певний час витягується. Результат з’являється через кілька хвилин. Одна лінія контрольна (по ній визначається якість тесту), а інша проявляється у разі наявності вагітності. Цей вид діагностики частіше дає помилковий результат.

До другого покоління відносяться планшетні тести. Вони дорожчі, але рідше помиляються. Їх чутливість вище, чим у тест-смужок. На планшеті є два віконця, в одне з яких капають сечу, а в іншому з’являється результат.

Найбільш чутливими вважаються струменеві тести. Їх підставляють під струмінь сечі, і через кілька хвилин з’являється результат. Це тести третього покоління. Вони влаштовані більш складно. До того ж їх можна використовувати протягом усього дня, а не тільки вранці, як інші.

Існує ще різновид струминного тесту – електронний тест. Такий прилад замість віконця має електронне табло, в якому літерами висвічується результат. Якщо вагітність підтверджено, там з’явиться слово «pregnant», якщо ні – «not pregnant». Такий прилад підійде для багатьох жінок.

Принцип дії тесту на вагітність

Після впровадження заплідненої яйцеклітини в стінку матки в організмі жінки починає змінюватися гормональний фон. Зачаток майбутньої плаценти починає виробляти гормон хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Цей гормон через деякий час з’являється в крові, а потім в сечі. Завдання діагностики – виявити в сечі жінки даний гормон.

Частина приладу, яка контактує з сечею, покрита спеціальною речовиною, реагує на наявність певної концентрації гормону ХГЛ в навколишньому середовищі. Якщо гормон присутня в необхідній кількості, відбувається реакція і проявляється барвник. Жінка в такому випадку спостерігає поступове поява додаткової кольорової лінії на смужці або в віконці результатів. Відповідно, якщо гормону не було в сечі або його концентрація була низькою, пігмент не проявляється. Прилад показує відсутність вагітності. Тести другого і третього поколінь реагують на більш низьку концентрацію гормону, тому і відсоток помилки у них менше.

Слабоположительный результат

Використовуючи тести-смужки, можна не отримати переконливої відповіді. У нормі при позитивному результаті на смужці з’являються дві ідентичні, рівномірно забарвлені смужки. Але в деяких випадках друга лінія виявляється слабоокрашенной. Іноді її важко розглянути. Такий результат називається слабоположительным. Він може з’явитися, коли концентрація гормону в сечі дуже низька, але вловлюється приладом. Можливо, жінка поквапилася і провела процедуру занадто рано. Для уточнення результату через кілька днів треба повторити діагностику.

Види помилкових результатів

Бувають хибнопозитивні результати тесту. Коли прилад показує наявність вагітності, якої насправді немає.

Також бувають хибнонегативні результати, які спостерігаються значно частіше.

Занадто рання діагностика може дати помилковий результат: концентрація гормону в сечі ще занадто мала для виникнення реакції на тесті.

Іноді термін вже підходящий, але концентрація мала силу слабкої діяльності організму. Гормон виробляється з низькою інтенсивністю.

Тест може помилятися, якщо в організмі жінки є гормон, але немає вагітності.

Причини помилок при тестуванні

Навіть самий чутливий струменевий тест може обдурити. Підвести може прострочений продукт. Під час покупки потрібно обов’язково переконатися, що пристосування годно. Помилка тесту може статися, якщо порушуються умови зберігання товару. Бажано купувати такі товари у великих аптеках.

Підбираючи тест, звертайте увагу на виробника. Великі й широко відомі виробники з меншою ймовірністю випустять браковану продукцію.

Недорогі тести виготовляються з дешевих матеріалів. Тому якість діагностики теж може виявитися невисоким. Неякісне вбирає полотно тест-смужки може розмокнути і «з’їхати» у бік лінії, що свідчить про вагітність. Дівчина може прийняти такий результат за позитивний.

Спотворення результатів тестів-смужок може бути пов’язано з порушенням часу занурення активної речовини в сечу. Індикатор може не встигнути просочитися рідиною, якщо поквапитися і витягти смужку занадто швидко. Якщо тримати смужку в сечі занадто довго або занурити смужку вище вказаної відмітки, теж може спотворитися результат.

Використовувати прилад потрібно, суворо дотримуючись інструкції. Недотримання послідовності дій або неправильне їх виконання може спотворити результат аналізу.

Інші причини, викликані станом жіночого організму

Якщо продукт якісний, виготовлений відомою фірмою, куплений в перевіреної аптеці, непрострочених, наскільки можна бути впевненою, що він покаже правду?

Не завжди результат діагностики залежить тільки від приладу. Те, точні тести на вагітність, може залежати від стану здоров’я жінки. Її організм теж може сприяти викривленню картини.

Наприклад, в сечі може бути виявлена гормон ХГЛ. Але з’явився він там не у зв’язку з вагітністю.

У випадках коли у жінки недавно були штучні або мимовільні аборти, гормон може ще певний час залишатися в організмі жінки. Після позаматкової вагітності результат теж буде хибнопозитивним. У нещодавно народили жінок гормон не зникає миттєво. Якщо молода мама захоче діагностувати у себе нову вагітність, їй буде складно це зробити.

Деякі захворювання супроводжуються виробленням гормону ХГЛ. Наприклад, трофобластические пухлини можуть продукувати цей гормон.

Гормональний збій може бути викликаний порушеннями в роботі яєчників.

Якщо жінка приймає гормони, в їх складі може виявитися і гормон ХГЛ. Після останнього прийому таких препаратів треба почекати не менше 10-14 днів.

У всіх цих випадках тест помиляється, і його результат буде хибнопозитивним.

На процес виділення гормону можуть вплинути на серцево-судинні захворювання жінки. При захворюваннях нирок теж може бути знижена концентрація гормону в сечі. Тоді пристосування видасть псевдонегативний результат.

Якщо багато випити рідини перед діагностикою, результат спотвориться. Слабку концентрацію гормону розбавить додаткова рідина. Цей же результат може дати сечогінний засіб.

Також потрібно враховувати, що інструкція для тестів розрахована для жінок з регулярним циклом. Якщо цикл нерегулярний, процедуру краще відкласти ще на 12-14 днів.

Тривожні ознаки

Якщо тест показав спочатку позитивний результат, а трохи пізніше негативний, це може свідчити про завмерлу вагітність. Це небезпечна ситуація, при якій необхідно терміново звернутися до лікаря. Наслідки можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю жінки.

Якщо жінка відчуває всі ознаки вагітності, а тест не показує її, це означає, що концентрація гормонів значно нижче норми, необхідної для підтримки вагітності. Існує серйозна загроза мимовільного аборту. Вагітній треба невідкладно відвідати лікаря і розповісти йому про результати домашньої діагностики. Якщо лікар підтвердить загрозу викидня, жінці призначать лікування, спрямоване на збереження вагітності.

Наскільки правдиві тести на вагітність?

Більшість жінок користується цим засобом і вже має певний досвід. Тому перевірити, брешуть тести на вагітність, може будь-яка дівчина. Достовірність тестів на вагітність дуже висока (97-99%). Якщо підібрати якісний продукт, правильно виконати всі дії та виключити фактори, здатні спотворити результат, то в результатах діагностики можна бути впевненою.

У разі коли підозри на вагітність залишилися, точність тесту викликає сумніву, потрібно зробити пізніше ще одну діагностику. Але в будь-якому випадку жінці, яка підозрює вагітність, потрібно звертатися до лікаря. Тільки лікар може оцінити стан здоров’я жінки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code