vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Бурсит стопи: профілактика та лікування в домашніх умовах

Бурсит стопи, лікування в домашніх умовах – найактуальніша тема нашого часу як серед молоді, так і дорослого покоління. Не кожен може дозволити собі оперативне втручання. Та й не багато знають, як і коли слід лікувати це захворювання. Далі розглянемо, що собою являє бурсит, а також профілактику та лікування. Важлива не тільки краса ваших ніг, але і усунення болючості при ходьбі.

Бурсит стопы: профилактика и лечение в домашних условиях

Бурсит – це запалення навколосуглобових сумок, виникає майже завжди внаслідок травми. Проявляється підвищенням температури, почервонінням, набряками на ногах, біль при пальпації. Основний метод лікування бурситу – консервативний. Це склерозуючий та протизапальна терапія. В порожнину бурси вводять гормональний препарат, який сприяє склеюванню і склерозування бурси. Після ін’єкції накладається пов’язка, що давить, і призначається протизапальна терапія. При неефективності консервативного лікування або рецидивах бурситу необхідно оперативне втручання. В післяопераційному періоді призначаються антибіотики, профілактика та протизапальна терапія.

Бурсит, або “шишка на стопі”, зустрічається у 70% населення. Що сприяє розвитку цього захворювання? Багато хто чомусь вважають, що це відкладення солей. Але це не так! Бурсит – це порушення зводу стопи. Перш за все, розвивається внаслідок плоскостопості, яке досить часто не діагностують. А якщо й помічають, то не намагаються з нею боротися. І відбувається це внаслідок неправильно підібраного взуття або тривалого ходіння на високих підборах. Ще однією причиною виникнення бурситу є носіння взуття з вузьким носом або на плоскій тонкій підошві.

Так що ж носити? Жінкам рекомендують носити ту взуття, яка має високий мис і каблук менше 5 див. Стопа в даній взуття буде знаходитися в найбільш комфортному фізіологічному положенні.

У групу ризику входять ті жінки, професія яких пов’язана з вертикальним розташуванням. Тобто ті люди, які тривалий час стоять на ногах. Це перукарі, продавці, контролери.

Як же позбутися від кісточки на стопі?

Бурсит – це захворювання, якому піддаються в основному жінки. Виникає це внаслідок вродженої слабкості зв’язкового апарату або з-за надмірних навантажень. Це захворювання може виникнути в будь-якому віці, досить часто це проявляється і у молодих дівчат. Це захворювання може проявитися до 15 років, при цьому після 20 років вже необхідно оперативне втручання. Тобто в цьому віці бурсит вже прогресує, і після зупинки росту організму це захворювання оперується.

Причини виникнення:

 • надмірна вага;
 • високий каблук;
 • тривала ходьба;
 • неправильна взуття.

При цьому збільшується навантаження на поперечний звід стопи. З-за цього неправильний розподіл навантаження на стопу. Внаслідок перевантаження починається деформація. Перший палець відхиляється назовні, а основна фаланга відхиляється всередину. В залежності від того, наскільки збільшений цей кут, розрізняють кілька ступенів.

Якщо кісточка невелика, то достатньо просто її скорегувати будинку. Для цього потрібні такі медикаментозні засоби:

 • нічні відводять бандажі;
 • устілки-супінатори;
 • міжпальцевих перегородки;
 • масаж;
 • фізіотерапія;
 • медикаментозне лікування.

Якщо деформація вже виражена, то кісточка здавлюється взуттям, і утворюються почервоніння, натоптиші, мозолі. Тоді лікування бурситу стопи в домашніх умовах неможливо, і необхідна операція.

Що можна застосовувати для лікування вдома?

Шина гольфикс є анатомічним підмогою для першого пальця стопи і для лікування поперечного плоскостопості, оскільки вона дозволяє лікувати кісточку в динаміці. Тобто людина сама, ходячи в цій шині, впливає своєю вагою, напружуються м’які тканини, і деформація усувається. Таким чином, чим довше людина користується цією шиною протягом дня, тим більше лікувальний вплив на стопу. Є певна кількість часу, яку повинен проводити людина в цій шині для досягнення необхідного ефекту. Тобто це потрібно робити систематично протягом певного часу. Звичайно, не кожна взуття підходить для того, щоб в неї можна було взутися із застосуванням цієї шини. Однак якщо надіти кросівки, більш вільну зимове взуття або ж робочу, то цілком можливо використання цієї шини.

Крім того, нерідко використовують цю шину в якості підтримки в післяопераційний період. Тобто у тих людей, у яких вже крайня міра. На цьому етапі хірургія обов’язкова, а шина дозволяє створити додаткову підтримку.

Профілактика бурситу

Щоб уникнути такого неприємного недуги, необхідно приділити увагу профілактиці:

 • захистіть суглоби від будь-яких пошкоджень;
 • не перевантажуйте м’язи непосильною роботою або тривалими заняттями спортом;
 • під час занять контактними видами спорту бережіть суглоби захисними засобами;
 • перед фізичним навантаженням добре розігрійте спочатку м’язи і проведіть невелику розминку;
 • після фізичних вправ добре провести комплекс завершальних вправ;
 • в будь-якому віці займайтеся посильною фізичною працею і підтримуйте тіло в хорошій формі.

Жінки згадують про даному захворюванні, коли настає тепла погода. І їм хочеться красивої ходи, але, на жаль, шишка на ногах не дозволяє цього. Тому розглянемо вправи, які допоможуть відновити повністю стопу, зняти набряклість і больові відчуття, зменшити кісточку і зробити стопу більш правильної форми.

Для початку слід виконати вправи для загального зміцнення всієї стопи. Для цього слід згадати гімнастику з дитячого саду. Отже, встаньте на носочки, при цьому подумки випрямляйте спину. Так, ніби вас за маківку тягнуть догори, в цьому положенні слід походити близько 3 хвилин. Те ж проробіть на зовнішній поверхні стопи, на внутрішній поверхні і на п’ятах. Таким чином, стопи зміцнюються з усіх боків.

Робити ці вправи потрібно хоча б 10-12 разів. Якщо можете, то виконуйте більшу кількість разів. Завдяки цьому стопа стане красивіше і здоровіше.

Ще можна робити вдома сольові ванночки. Для цього сіль морську засипають в тазик і опускають туди стопи. Температура при цьому повинна бути менше 40 С. Тримають ванночки 20 хвилин. Після змащують ніжки касторовою олією, надягають шкарпетки і лягають спати. Після цієї процедури стопи розігріваються, розслабляються і запалення помітно проходить.

Думка фахівців

Зовнішнє відхилення першого пальця нерідко виникає внаслідок спадкової схильності людини, найчастіше жінок. Загальноприйнята думка, що ця деформація розвивається із-за вузького взуття і високих каблуків, не зовсім вірно. Ці фактори лише погіршують або провокують вогнище хвороби. У чоловіків також зустрічається це захворювання, але значно рідше.

Вважається вірним, якщо дитина пройде огляд ортопеда в перший тиждень свого життя. Все це пов’язано з розвитком ризиків захворювань кульшових суглобів, їх слід виявити якомога раніше. Одночасно фахівець може проінструктувати батьків і по іншим ортопедичним порушень. Діти повинні носити зручне взуття. В ідеалі у людей, що знаходяться в групі ризику, повинна бути паспортна взуття, тобто взуття, зшите на замовлення.

Але все-таки частіше бурсит виникає у підлітків. Тоді необхідно носіння спеціальних шин для усунення шишки.

А це сприяє не тільки красу ваших ніг, але і їх здоров’ю. Тому бережіть себе і будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code