vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Булькання і клацання в животі при вагітності

Що таке клацання в животі при вагітності, як відрізнити цей симптом і яким чином він проявляється?

Бульканье и щелчки в животе при беременности

В основному майбутні мами, коли у них в животі щось клацає, починають турбуватися і переживати, що з їхньою дитиною щось не в порядку. Але насправді це абсолютно нешкідливий симптом при вагітності, який спостерігається у кожної жінки.

Приблизно ці звуки починають з’являтися на третьому триместрі вагітності, коли плід вже великий. Як показує статистика, ці симптоми проявляються після 30 тижня вагітності.

Крім того, крім клацань в животі, можуть чути булькання, бурчання і видавати різні звуки. Насправді це фізіологічні звуки, які видаються малюком і материнським організмом. Хвилюватися через це не варто.

До цих пір ведуться суперечки, що стосуються питання: чому з’являються клацання в животі? До сьогоднішнього дня не дано відповіді на питання про те, що це за клацання і булькання з боку живота. Одне лікарі можуть сказати точно: це небезпечно для вагітної. Можливих причин появи цих звуків кілька. У будь-якому випадку при появі звуків потрібно зрозуміти причину їх виникнення.

Звуки з живота можуть свідчити про голод вагітної або своєрідну поведінку її майбутньої дитини.

Які основні причини булькання і клацань?

Можливих причин появи звуків існує дуже багато. Можливо, дитина так випускає газики, відригує або гикає. Також звуки можуть проявлятися тому, що дитина покусує кулачок або ссе пальчик. Тоді подібні звуки ви будете чути рідко.

Булькання живота може спостерігатися через те, що плід дуже рухливий. Тому починають тріскати бульбашки з амінокислотною рідиною, що і провокує такий неприємний звук. Багато вагітні чують, як при русі починають «тріщати» суглоби плоду і, звичайно ж, переживають з цього приводу. Але і в цьому випадку привід для розладу немає, адже суглоби дитини ще не зміцніли, тому можуть видавати такі звуки. Такий хрускіт може тривати до того моменту, поки дитині не виповниться рік.

Також всі ці звуки можуть бути причетні до малюка і вказувати на роботу травної системи у самої вагітної.

Перед початком пологової діяльності тазові кістки починають розходитися, від цього і можуть бути клацання.

Але якщо почали текти води, скоро настануть пологи.

Що робити в подібних ситуаціях?

Якщо ви почули, що в області живота лунають якісь дивні звуки, схожі на клацання, не потрібно переживати, слід заспокоїтися. Це нормальне явище, яке проявляється у кожної вагітної.

Якщо ви сильно стурбовані цим симптомом, то можна приїхати до лікаря, щоб той оглянув вас і запевнив, що з плодом і вами все в порядку. При бажанні можна пройти додаткове обстеження, щоб упевнитися в сприятливому перебігу вагітності. Пам’ятайте, головне – не панікувати.

В основному клацання можуть проявлятися по-різному, але найкраще їх чути в області пупка, так як там сама тонка шкіра. Дуже часто звуки супроводжуються стусанами малюка. Малюк в утробі постійно рухається. Від того, яку позу плід займає, залежить і звук клацання. Також він може бути виразним або віддаленим.

У когось ці дивні звуки чутно в області грудей, в одних вони видаються з пупка, у інших – з матки.

Що являє собою булькання?

Варто відрізняти булькання в животі від клацань. В основному ці симптоми проявляються через одних і тих же причин. Однак булькання може бути пов’язано з негативними процесами. На початку вагітності організм жінки кардинально змінюється, у неї можуть спостерігатися наступні симптоми:

 1. Порушення травлення.
 2. Закрепи.
 3. Здуття живота.
 4. Бурчання.
 5. Булькання живота.
 6. Підвищене газоутворення.

Це цілком нормальні причини, які можуть спостерігатися у здорової людини. Не завжди вищеописані симптоми проявляються на ранніх термінах вагітності, іноді вони дають про себе знати в останні місяці. Якщо вагітна неправильно харчується, то ці симптоми можуть тільки посилюватися.

Щоб позбутися від цих симптомів, потрібно відмовитися від шкідливих продуктів, стежити за своїм здоров’ям і займатися гімнастикою, яку призначить лікар.

Булькання живота може бути передвісником порушення мікрофлори кишечника. У таких випадках буде не тільки булькання живота, але і біль в області пупка. Тоді потрібно звернутися до гастроентеролога, який підбере лікування відповідно до стану хворої.

Якщо булькання викликано багатоводдям, то це серйозна проблема для вагітної. Це явище характеризується тим, що кількість навколоплідних вод перевищує норму. Якщо булькання викликано саме цим, тоді вагітна стикається з наступними симптомами:

 1. Слабкість.
 2. Важкість у животі.
 3. Блювота,через яку відбувається зневоднення організму.
 4. Поява розтяжок.
 5. Погіршення стану.
 6. Нездужання.
 7. Біль в області живота.

Існує кілька різновидів цього захворювання. Але за такого симптому може статися викидень (це зазначено у 1/3 жінок). Дуже часто при багатоплідді народжуються діти з вадами в розвитку, якщо вчасно не зайнятися лікуванням. Тому при прояві булькання потрібно негайно звернутися до лікаря, який призначить лікування.

Діагноз лікар може поставити тільки після УЗД. Якщо є необхідність, вагітна переводиться в стаціонар і знаходиться під наглядом фахівця. Якщо не виявляються симптоми розливу, то вагітність зберегти вдасться, народиться здоровий і міцний малюк. Щоб виключити ускладнення, при перших звуках потрібно звернутися до лікаря, який і визначить, чи небезпечні або безпечні вони для вагітної.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code