vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Болить п’ята всередині стопи: чому це відбувається?

Багато людей задаються питанням “Чому болить п’ята всередині стопи?”. Причини виникнення цього симптому можуть бути самими різними.

Болит пятка внутри стопы: почему это происходит?Однією з найпоширеніших причин є надмірна вага. Іноді до болю перенапруження призводить стопи або постійне носіння взуття на підборах. У деяких випадках больові відчуття з’являються з-за того, що жир на поверхні підошви стоншується, і на кістки доводиться занадто високе навантаження.

Інфекційні та системні захворювання

Неприємні відчуття можуть виникнути з-за системних захворювань, наприклад, хвороби Бехтерєва, ревматоїдного артриту або подагри. Хвороба Бехтерева – це хронічне запалення хребетного стовпа і суглобів. Як правило, вона розвивається в результаті дисфункції імунної системи, коли відбувається окостеніння зв’язок у хребетному стовпі та дисках.

Ревматоїдний артрит – теж вельми поширена причина болю в районі підошви. Він є важким захворюванням, яке може призвести до різних ускладнень. Головні симптоми ревматоїдного артриту – сильний дискомфорт і набряки в ногах. Крім того, у пацієнта може з’явитися слабкість, швидка стомлюваність і поганий апетит.

Подагра – це захворювання суглобів, що розвивається в результаті відкладень солей. При подагрі пацієнт може скаржитися на гострі больові відчуття. Крім того, на підошві з’являються набряки, які згубно впливають на рухливість суглобів.

Іноді стопи болять при ходьбі з-за різних інфекційних захворювань, таких як гонорея, хламідіоз, дизентерія, сальмонельоз. Вони можуть протікати у прихованій формі і привести до появи реактивного артриту.

Крім кишкових і урогенітальних хвороб (також можливою причиною болю), неприємні відчуття можуть бути викликані кістковим туберкульозом. При даному захворюванні відбувається руйнування кісткового речовини або омертвіння шкіри. Варто відзначити, що цей процес при несвоєчасному лікуванні починає поширюватися на велику площу. Характерною ознакою кісткового туберкульозу є утворення гнійних порожнин.

Ще одна причина неприємних відчуттів в підошві – остеомієліт, коли в кістковому мозку відбувається гнійно-некротичний процес. На початкових стадіях хвороби у людини виникають сильні болі в м’язах, висока температура і слабкість. При остеомієліті можуть розвиватися набряки, а шкіра на підошві буде мати яскраво-червоне забарвлення.

Фізичні ушкодження і травми

Крім системних та інфекційних захворювань, причиною болі можуть стати різного роду ушкодження.

Існує 4 основні травми, які призводять до больових відчуттів у п’ятах:

  1. Розрив сухожиль.
  2. Забій кістки на п’яті.
  3. Перелом.
  4. Хвороба Півночі.

При розтягненнях або розриви сухожиль пацієнт скаржиться на гострий біль у ділянці ахіллового сухожилля. Нерідко на п’яті з’являється набряк.

Забій часто виникає внаслідок невдалого стрибка. При травмі в області п’яти з’являються пекучі болі. При ходьбі або навантаженні больові відчуття починають посилюватися.

Переломи п’яткової кістки характеризуються деформуванням п’яти. При даній травмі на підошві з’являються набряки, а склепіння стають щільними.

Хвороба Півночі (п’ятковий эпифизит) – це розрив, який відбувається між п’ятковою кісткою і апофизом. Ця травма, як правило, з’являється в період, коли окостеніння в п’яті не закінчено. Зазвичай хвороба Півночі виникає у дітей до 14 років. Больові відчуття посилюються при бігу або інших фізичних навантаженнях.

Запалення і злоякісні пухлини

Найпоширеніші запальні захворювання це:

  1. П’яткова шпора (плантарний фасциит).
  2. Хвороба Гаглунда-Шинца.
  3. Тендиніт.

При п’яткової шпори відбувається запалення зв’язок. Плантарний фасцити розвивається внаслідок надмірних фізичних навантажень. Іноді причиною є розтягнення. Характерним симптомом п’яткової шпори є болі, що посилюються вранці.

Хвороба Гаглунда-Шинца (остеохондротопия) теж характеризується сильними болями в районі підошви. Виникає це захворювання в результаті некрозу губчастої кістки. Больові відчуття можуть посилюватися при вертикальному положенні стопи.

Тендиніт – це запалення, прогресуюче в районі ахіллового сухожилля. Захворювання починає розвиватися внаслідок високих фізичних навантажень на литкові м’язи. Характерним симптомом тендиніту є набряклість.

Ще однією причиною, по якій болять п’яти – це невропатія медіальних п’яткових гілок.

Характерним симптомом даного захворювання є біль при згинанні пальці або поворотах стопи. Крім того, чутливість в області підошви порушується. У запущених стадіях можуть утворюватися виразки в області підошви стопи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code