vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Бальзам для зміцнення імунітету

Бальзам для зміцнення імунітету допомагає кожній людині по-різному. Одні використовують спеціальні імуноукріплюючі засоби з аптеки, інші – народні методи лікування, а деякі постійно піклуються про своє здоров’я. Адже про імунитет ми згадуємо тільки під час хвороби.

Бальзам для укрепления иммунитета

Берегти здоров’я треба всім і завжди, особливо наприкінці зими та на початку весни. Саме в цей час, першого березня, і святкують Всесвітній день імунітету. Мета виділення цього дня в календарі – інформування населення нашої планети про те, як можна підвищити стійкість організму до різних вірусів.

Що таке імунітет і які причини його відсутності

Навесні та в осінньо-зимовий період ми особливо потребуємо додаткової підтримки здоров’я, будь-то ліки або інші способи. Такий день – ще одна можливість розповісти про важливість і необхідність здорового способу життя, збереження здоров’я як головного ресурсу людства.

Імунітет – захист організму, його сила та можливість підтримувати нормальне функціонування всіх органів в умовах ворожого зовнішнього середовища. Виділяють імунітети:

 1. Вроджений: формується ще в утробі матері і після народження передається дитині при годуванні груддю. Малюк може отримати з материнським молоком генетичну несприйнятливість до різних вірусних інфекцій. Але, на жаль, таким даром природа нагороджує не всіх.
 2. Набутий: при вакцинації створюється «імунна пам’ять». Але і разом з тим навіть люди, яким робили різні щеплення, іноді теж хворіють, але хвороби переносяться ними легше.

Якщо немає причин для слабкого вродженого імунітету, значить вони набуті. Це трапляється більшою мірою тоді, коли людина не дотримується правил здорового способу життя:

 1. Неправильно харчується або голодує.
 2. Має шкідливі звички: палить, вживає алкоголь і наркотичні речовини.
 3. Постійно приймає лікарські препарати. В результаті цього порушуються процеси, які протікають в травній системі.
 4. Перебуває в постійному стресі.
 5. Веде сидячий спосіб життя.
 6. Працює за комп’ютером, в результаті чого отримує опромінення (не завжди) від електронної техніки.

Також на організм погано впливають операції на селезінці, кістковому мозку, лімфатичних вузлах – органах, які відповідають за імунну систему людини.

Можна зробити висновки, що багато в чому ми самі собі шкодимо. Природа дала нам могутнього захисника від хвороб. Однак багато хто часто нехтують цими нескладними правилами.

Саме виснаження призводить до того, що ми піддаємося впливу різних інфекцій і вірусів. Тому люди з міцним здоров’ям, навіть коли в сім’ї хтось хворіє грипом, не заражаються.

Способи зміцнення здоров’я

Видалити ті фактори, які можуть згубно вплинути на наш стан. Тоді людська система отримає можливість функціонувати так, як закладено в нашій ДНК.

Зараз існує маса способів підвищення імунітету:

 1. Правильне збалансоване харчування. Присутність в раціоні трьох “китів” правильного харчування – білків, жирів, вуглеводів в таких кількостях, щоб наша система життєдіяльності не просто нормально функціонувала, але ще і могла боротися з вірусами і бактеріями, які нас оточують.
 2. У щоденному меню повинні бути білки тваринного (яйця, м’ясо, молоко) та рослинного походження (горох, сочевиця, квасоля). Добре впливають на імунну систему морепродукти, яловича печінка (підвищує гемоглобін). Також не слід забувати і про природні вітаміни – в овочах і фруктах.

Дуже складно виділити продукт номер один, який зміцнить наш загальний стан, але те, що волоський горіх – бальзам для підвищення імунітету, сумнівів не викликає.

В ньому міститься в 50 разів більше вітаміну С, чим у лимоні. Якщо людина протягом двох-трьох тижнів (це термін, протягом якого відбуваються певні цикли обміну клітин в імунній системі) буде вживати його в їжу, він реально відчує зміцнення сил і поліпшення імунного статусу. Денну норму горіхів слід помістити в свою долоню.

Кріотерапія – привчання до холоду. Необов’язково в цьому випадку записуватися в «моржі», достатньо просто поперемінного обливання, то холодною, то гарячою водою. Наприклад, спини і рук від ліктя до кисті. Обливання слід робити щодня. Суть загартовування – слизові оболонки навчаться швидко реагувати на зміну температури.

Сміх. Слід сміхом компенсувати стрес. Доведено, що сміх впливає на нас, як помірні фізичні навантаження:

 • знижує артеріальний тиск;
 • позбавляє від стресу;
 • знижує холестерин;
 • знижує ризик захворювань серцево-судинної системи;
 • підвищує апетит.

Спорт. Щоденні помірні фізичні навантаження добре впливають на нас. Навіть якщо немає бажання займатися фізкультурою, треба намагатися більше рухатися. Рух – це життя!

Вино. Але тільки сухе червоне. Щоденна допустима доза – 50-100 грамів.

Сон. Обов’язково спати не менше 7 годин на добу.

Гігієна. Не слід забувати правило, яке нам прищеплювали ще з дитинства – мити руки! Адже кожну секунду нашого життя ми стикаємося з різними мікроорганізмами. Чистота – це своєрідний паркан для інфекції.

Міфи про бальзами

Практично кожна людина знає про «перевірених способи» та «бабусині методи» зміцнення здоров’я. На жаль, більшість таких рад не діють.

Найпоширеніші міфи:

 1. Трав’яні чаї. Багато з рослин надають лікувальну дію. Але вони корисні тільки тоді, коли ми хворіємо і ніяк не можуть попередити простудні захворювання.
 2. Часник. Містить фітонциди, які знищують хвороботворні мікроорганізми. Тому під час жування часнику дезінфікується порожнина рота, знижується ризик захворіти. Корисні дії закінчуються через дуже короткий час, а от запах залишається надовго. Але для травлення та профілактики паразитів з шлунково-кишкового тракту засіб досить гарний.
 3. Мед. Містить багато різних вітамінів і мінералів. Надає тільки загальнозміцнюючу і тонізуючу дію.
 4. Лазня і сауна. Перепад температур корисний для серцево-судинної системи, покращує настрій, кровообіг. Але прямий вплив на стан імунної системи часте відвідування лазні і сауни не надає.

Важливо пам’ятати, що підвищення загального стану організму – процес постійний. І за один день змінити його бальзамом для імунітету не можна. Будь-які заходи по зміцненню імунітету слід проводити протягом хоча б одного місяця. І пам’ятайте, що зайнятися цим ніколи не пізно. Навіть під час сезонного піку вірусних захворювань можна нормалізувати режим дня і почати прийом вітамінів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code