vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Аспірин Кардіо і Аспірин: що краще?

Ацетилсаліцилова кислота призначається при лихоманці, запальних процесах, больовому синдромі різного походження. Ця речовина входить до складу таких препаратів, як Аспірин і Аспірин Кардіо.

Аспирин Кардио и Аспирин: что лучше?

Ацетилсаліцилова кислота призначається при лихоманці, запальних процесах, больовому синдромі різного походження, речовина входить до складу Аспірину і Аспірину Кардіо.

Характеристика Аспірину

Терапевтична дія препарату полягає в наступному:

 • купірування больового синдрому;
 • усунення запальних процесів;
 • нормалізація температури тіла;
 • зниження згортання крові, запобігання тромбоутворення.

Показання до використання таблеток:

 • больовий синдром різної локалізації;
 • висока температура при інфекційно-запальних і простудних хворобах.

Терапевтична дія Аспірину полягає в купировании больового синдрому.

Дія Аспірину Кардіо

Основна терапевтична дія препарату – антиагрегаційний і поліпшує серцеву діяльність. Ліки пригнічує злипання тромбоцитів, що дозволяє лікувати серцево-судинні патології та запобігати їх розвиток. Також воно чинить знеболювальну, жарознижувальну, протизапальну дію.

Таблетки застосовуються в наступних випадках:

 • стабільна і нестабільна стенокардія;
 • наявність факторів, здатних призвести до інфаркту міокарда (цукровий діабет, підвищений тиск, куріння, гіперліпідемія, літній вік, надлишкова маса тіла тощо);
 • профілактика порушень мозкового кровообігу, тромбоемболії, інсульту, тромбозу глибоких вен.

У чому різниця і схожість Аспірину Кардіо і Аспірину?

Активним компонентом обох препаратів є ацетилсаліцилова кислота, і в цьому полягає їх основна схожість. Це дозволяє лікам розріджувати кров, знижувати підвищену температуру тіла, боротися із запаленням і болем.

Обидва засоби продаються у формі таблеток, упаковуються в блістери і коробки з картону. Вони відпускаються без рецепта і залишаються придатними протягом 5 років з дня випуску.

Загальними протипоказаннями до використання ліків є:

 • загострення уражень ШКТ (ерозивно-виразкових);
 • астма, спричинена лікуванням НПЗЗ і саліцилатами;
 • геморагічний діатез;
 • період лактації, 1 і 3 триместри вагітності;
 • одночасне застосування Метотрексату в дозі 15 мг на тиждень;
 • гіперчутливість до НПЗП, АСК і допоміжних компонентів.
Аспирин Кардио и Аспирин: что лучше?

Протипоказанням до використання ліків є загострення уражень ШКТ (ерозивно-виразкових).

Відмінності лікарських препаратів:

 1. Кишечнорастворимая оболонка. Сучасний аналог має спеціальну оболонку, яка залишається цілою під впливом соляної кислоти. Завдяки цьому таблетка проходить через шлунок і досягає кишечнику, де розчиняється. Цю властивість препарату дозволяє використовувати його навіть при захворюваннях ШКТ.
 2. Тривалість терапевтичної дії. Аспірин швидко всмоктується в шлунку після прийому, і через 20 хвилин його вміст у крові стає максимальним. Аналог препарату всмоктується в кишечнику і відрізняється тривалим терапевтичним ефектом.
 3. Дозування. Аспірин містить 100 або 500 мг ацетилсаліцилової кислоти, а його вдосконалена версія – 100 або 300 мг.
 4. Тривалість лікування. Аспірин в якості жарознижуючого препарату слід приймати не більше 3 діб, а в якості анальгетика – не довше 1 тижня. Версія Кардіо призначена для тривалої терапії. Порядок застосування (у т. ч. тривалість курсу) встановлюється терапевтом або кардіологом.
 5. Протипоказання. Додаткові протипоказання для прийому Кардіо: шлунково-кишкові кровотечі, тяжкі порушення печінкової і ниркової функції, вік до 18 років, ХСН 3 і 4 функціональних класів. Також засіб не застосовують при сукупності астми, індивідуальної нестерпності АСК, рецидивуючого поліпозу навколоносових пазух і носа.

Що краще брати – Аспірин Кардіо або Аспірин

Якщо пацієнт не знає, купити Аспірин Кардіо або Аспірин, потрібно записатися на прийом до лікаря. Вибір ліків залежить від наявних свідчень, але лікарі частіше призначають препарат Кардіо. Це пов’язано з тим, що він має кілька переваг перед своїм застарілим аналогом. До них відносяться:

 • наявність кишковорозчинною оболонки;
 • більш щадне вплив на організм;
 • невелика кількість побічних реакцій;
 • можливість тривалого застосування;
 • рідкісні випадки передозування.

Що дешевше?

Препарат, що містить 500 мг діючого компонента, обходиться в 240-350 руб. Вартість Кардіо ще нижче – від 75 до 250 руб. за упаковку.

Можна замінити Аспірин Кардіо на Аспірин?

Версія Кардіо призначена для профілактики серцево-судинних захворювань, в той час як аналог застосовується при больовому синдромі і лихоманці. Тому лікарі рекомендують використовувати ліки з урахуванням наявних протипоказань.

У разі крайньої необхідності препарат Кардіо можна замінити аналогом, але робити це потрібно під контролем лікаря. Також слід переконатися в нормальній роботі травної системи, відсутності гастриту і виразки шлунка в анамнезі.

Думка лікарів

Анастасія Вікторівна, терапевт, Казань: «Раджу використовувати Аспірин при підвищеній температурі і різних видах болю (головного, м’язового, зубний, суглобової і т. д.). Алергічні реакції та інші побічні ефекти спостерігаються рідко. При необхідності препарат можна давати навіть дитині, але лише після 15 років. Застосування засобу в більш ранньому віці загрожує розвитком ускладнень».

Леонід Ігорович, кардіолог, Самара: «Важкі патології серця простіше запобігти, чим лікувати. Якщо я бачу, що пацієнт знаходиться в групі ризику інфаркту міокарда (спостерігається гіпертонія, ожиріння, діабет тощо), призначаю Аспірин Кардіо. Препарат може застосовуватися довго і перешкоджає розвитку серцево-судинних хвороб. Якщо є ризик шлунково-кишкових кровотеч, використовувати його слід з обережністю».

Відгуки пацієнтів

Ганна Михайлівна, 50 років, Москва: «Раніше приймала Аспірин при головному болю. Тепер використовую його аналог для профілактики серцево-судинних захворювань. Мій батько помер від закупорки судини тромбом, а я боюся повторити його долю. Терапевт стверджує, що ліки розріджує кров і покращує роботу серця. У мене є кровотечі в анамнезі, тому лікування проходить під контролем лікаря».

Костянтин Сергійович, 38 років, Санкт-Петербург: «Аспірин – то знеболювальне, яке завжди є в домашній аптечці. Приймаю його при зубний і головний біль (у т. ч. викликаної похміллям). Ліки допомагає швидко. З побічних ефектів зустрічалися тільки печія і біль у животі. Збираюся сходити до гастроентеролога, щоб перевірити шлунок».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code