vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Алергія у немовляти: від яких продуктів

Часто молоді мами задаються питанням: алергія у немовлят від яких продуктів може виникнути? Щоб відповісти на це питання максимально розгорнуто, необхідно більш детально розібратися, які харчові продукти вживає мати в період лактації.

Аллергия у грудничка: от каких продуктов

Особливу увагу варто приділити питанню: які продукти викликають алергію у немовлят і наскільки алергенними можуть бути харчові продукти в процесі їх термічної обробки (варіння, смаження, тушкування, обробки на пару, консервування, копчення, в’ялення або заморожування).

Слід строго знати симптоми харчової алергії для того, щоб не прийняти їх за інші захворювання і тим самим не нашкодити ні свого здоров’я, ні здоров’ю майбутнього малюка.

Основні симптоми прояви харчової алергії у немовляти

В залежності від індивідуальних особливостей організму кожної жінки, що годує її чутливість до харчових продуктів проявляється по-різному. Найчастіше наслідки алергічної реакції зачіпають органи шлунково-кишкового тракту, органів дихання та шкіри у немовляти.

Проявляються алергічні реакції на шкірі у вигляді:

 • почервоніння шкіри;
 • лущення шкіри;
 • свербежу;
 • попрілостей;
 • набряку Квінке.

При ураженні шлунково-кишкового тракту алергія у новонароджених здатна викликати:

 • сильну блювоту;
 • часте зригування;
 • постійний запор;
 • періодичний пронос;
 • гострі коліки;
 • метеоризм.

З боку дихальних шляхів алергічна реакція у грудничка може проявлятися у вигляді:

 • сильного алергічного нежитю;
 • бронхоспазму з посиленням кашлю.

Зустрічається і поєднання відразу декількох подібних симптомів у новонароджених немовлят. У такому разі годуючої матері необхідно терміново звернутися за консультацією до лікаря дієтолога. Вивчивши ваш раціон харчування, грамотний фахівець обов’язково відкоригує дієти годуючої матері і усуне з неї ті продукти харчування, які є особливо токсичними.

Причини харчової алергії

Основна причина алергії у немовлят полягає в тому, що вони вживають грудне молоко матері, а та, в свою чергу, включає в раціон харчування продукти, які сильно алергенні для новонародженого.

Підвищений ризик виникнення харчової алергії виникає і в результаті спадковості. Особливий ризик спостерігається в тих дітей, батьки яких схильні до алергічних реакцій.

Гіпоксія плода (киснева недостатність) ще одна причина виникнення алергії у немовляти. Вона виникає ще в утробі матері і може посилитися після народження немовляти.

Гострі респіраторно-вірусні та кишкові інфекції, перенесені немовлям, вже в перші дні їхнього самостійного життя можуть призвести до алергічних реакцій не тільки при грудному вигодовуванні, але і годівлі штучними сумішами. Справа в тому, що у новонародженої дитини слизова оболонка шлунка дуже ніжна і різко реагує на абразивну зовнішнє середовище. Годуючої матері треба бути гранично обережною з продуктами харчування, які вона включає в свій раціон, а також стежити за способом життя, який вона веде після пологів.

Негативну роль відіграє куріння та вживання алкоголю матір’ю під час вагітності, так і в період лактації. Зловживання шкідливими звичками може призвести до серйозних проблем у новонародженого з серцево-судинною системою, органами дихання і травною системою. З малих років у грудничка може спостерігатися цілий букет важких захворювань через безвідповідальність його матері.

Діагностика виявлення причин алергічної реакції у новонароджених

Якщо ви спостерігаєте у свого новонародженого немовляти перераховані вище симптоми, які викликають сильні алергічні реакції в організмі немовляти, слід негайно звернутися за консультацією до педіатра або дитячого дієтолога.

Алергію у немовлят дуже легко діагностувати Для цього необхідно пройти медичне обстеження у поліклініці або лікарні за місцем проживання. Діагноз встановлюється за допомогою:

 • даних, які дільничний лікар отримає на підставі спілкування з обома батьками;
 • встановлення взаємозв’язку між прийомом годуючою матір’ю певних харчових продуктів і виникли алергічних реакцій у дитини;
 • зовнішнього огляду новонародженого;
 • загального аналізу крові немовляти і визначення рівня імуноглобуліну Е, який відповідає за підвищення алергенів в крові;
 • УЗД черевної порожнини немовляти;
 • харчового щоденника годуючої матері, який вона повинна буде вести протягом 7-10 днів.

Лікування алергічних реакцій у немовлят

Будь-яке лікування варто почати зі суворої дієти. Годуючої матері варто виключити зі свого раціону жирну, гостру, копчену, в’ялену їжу. Якщо є шкідливі звички, то від них варто відмовитися. Якщо протягом 1-2 днів після початку дієти алергічні реакції не зникнуть, можна буде скористатися препаратами швидкої медичної допомоги. До них відносяться:

 • Димедрол;
 • Дипразин;
 • Діазолін;
 • Супрастин;
 • Кларитин.

Вони випускаються в спеціальній формі у вигляді сиропу і відпускаються в будь-якій аптеці без рецепта. Перед прийомом уважно ознайомтеся з інструкцією з їх застосування. Якщо протягом трьох днів явних поліпшень у стані немовляти ви не помітите, негайно зверніться до лікаря.

Які продукти харчування є алергенними для новонародженого?

Не варто також вживати фрукти й овочі, що мають червоний колір. Слід уникати вживання великої кількості цукру і всіх продуктів, включаючи випічку і здобу, в яких він міститься.

Уважно ставитеся до споживання горіхів. Повністю виключіть з раціону харчування арахіс.

Неприпустимо вживання жирних сортів риби і м’яса. Віддавайте перевагу відвареної птиці, дієтичного м’яса кролика, індички.

Повністю виключіть всі солоні продукти, у тому числі квашені і мариновані.

Годуючі матері завжди повинні пам’ятати, що здоров’я грудних малюків багато в чому залежить саме від їх раціону харчування, тому щоб уникнути проблем зі здоров’ям у новонароджених будьте гранично уважні зі своїм раціоном харчування.

Алергія – серйозне захворювання, яке згодом може мати незворотні реакції і призвести до патологій. Які продукти виключити з раціону харчування, слід узгодити з лікарем. Варто пам’ятати, що алергія – це не діагноз і лікувати її цілком можливо і дуже успішно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code