vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Алергія на укуси комарів: лікування

Не кожен стикався в своєму житті з таким явищем, як кулицидоз, або алергія на укуси комарів, лікування якого не таке вже складне. Сам недугу при цьому вельми неприємний, а іноді він стає настільки небезпечним, що може навіть загрожувати життю людини. Але цього легко уникнути, якщо знати про профілактику кулицидоза і приймати певні, доступні кожному заходи, що оберігають від алергії на комарів.

Аллергия на укусы комаров: лечение

Як відомо, комарі – це двокрилі комахи, самці яких не представляють ніякої загрози для здоров’я людини, оскільки харчуються нектаром різних рослин. А ось самкам кров людини необхідна для продовження роду. Саме з неї вони отримують білок, який так важливий для їх розмноження.

Яку небезпеку несе в собі комариний укус

Укус комара для більшості людей – звичайна справа. Не всі знають, що таке, здавалося б, невинне комаха, як комар, може стати дуже небезпечним для здоров’я та життя людини. Отримати отруєння при укусі комарів неможливо, оскільки ці комахи не мають отрути. Куди більш серйозну небезпеку представляють інфекції, що переносяться такими комахами, а також алергія на що виділяються ферменти. Саме через укуси комарів можливо:

 • заразитися інфекційними захворюваннями;
 • «заробити» алергію.


Інфекційні хвороби, переносниками яких є комарі, поширені в південних країнах, а ось у наших краях такі інфекції особливої небезпеки не представляють. Дійсно серйозною проблемою може стати алергія на укуси цих комах та анафілактичний шок. Саме тому важливо кожній людині мати хоча б мінімальні знання про те, що відбувається під час комариного укусу і чим лікувати таку алергію.

Комарі вибирають для укусу ділянки з розташованими близько до поверхні тіла і кровоносними судинами і ніжною шкірою. При укусі людина не витрачає багато крові і практично не відчуває болю. А все тому, що комарі впорскують в шкіру речовина, яка пом’якшує стінки судин, зупиняє згортання крові і знижує чутливість до самого укусу. Саме ця речовина – антикоагулянт – і може викликати алергічну реакцію. Найчастіше імунітет людини оперативно реагує на укуси комарів. Це проявляється в появі набряк, почервонінні шкіри і сильному свербінні. Через кілька днів усі симптоми зникають самі. А якщо свербіж докучає, можна скористатися холодним компресом і ліками, знімають сверблячі відчуття і набряк.

Трапляється, що нешкідливий спочатку комариний укус викликає і більш серйозні наслідки. Коли імунна система реагує на які виділяються комахами антикоагулянти занадто сильно, може розвинутися кулицидоз – серйозна реакція з більш складними симптомами та наслідками, аж до анафілактичного шоку і летального результату. Таким чином, ця алергія в основному залежить від того, наскільки людина чутливий до тих речовин, які містяться в слині комарів. Подібним алергічних проявів часто схильні люди з атопічним дерматитом.

Види алергічних реакцій на комарині укуси

Щоб розуміти, чим лікувати такий недуг, потрібно в першу чергу розібратися, який тип реакції на укуси комарів виникає в кожному конкретному випадку:

 1. Місцева алергічна реакція. Для неї характерним є надзвичайно швидкий розвиток. Місце укусу припухає до 10 см, сильно свербить, а шкіра на цій припухлості червоніє і може змінити колір від блідо-рожевого до яскраво-червоного. Така алергія на укуси часто розвивається у дітей, оскільки їх імунна система ще слабка.
 2. Легка середня або загальна реакція. З’являється висип по тілу, іменована кропив’янкою. Вона супроводжується досить неприємним свербінням, може виникнути набряк Квінке. У таких випадках слід якомога швидше звернутися до медиків.
 3. Важка загальна реакція. Зустрічається вкрай рідко, частіше буває у дорослих, рідше – у дітей. Виникає у випадках попадання в кров людини (або тварини) під час укусу значної кількості антикоагулянтів. Щоб виникла така реакція, комахи повинні вкусити дорослої людини не менше 50 разів.

При такій реакції організму на алерген можуть виникнути:

 • задишка;
 • знижений артеріальний тиск;
 • тахікардія;
 • судинний колапс;
 • нудота;
 • блювання;
 • втрата свідомості.

Всі ці ознаки свідчать про настання анафілактичного шоку – вкрай небезпечного стану, що представляє загрозу для людського життя. Яскраво виражена алергія на укуси комарів вимагає негайного надання медичної допомоги.

Способи лікування та профілактики

Лікування кулицидоза, викликаного комарами, не представляє особливої складності, якщо реакція організму не є важкою.

Зняти невеликий свербіж і набряки нескладно. Достатньо промити область укусу прохолодною водою, а потім протерти розчиненої у воді харчової содою (0,5 ч. ложки соди на 250 г води), борним спиртом або нашатирним. Можна використовувати настоянку календули або прополісу, потерти ранку цибулею або помідором. Якщо комар вкусив в око, промийте його водою, а потім закапайте очні краплі, знімають запалення.

При виникненні висипань, набряку в зоні шиї й обличчя, утрудненому диханні слід негайно прийняти антигістамінний препарат. Краще підібрати такий засіб, яке не діє як снодійне. Антигістаміни у вигляді гелю або мазі не тільки допоможуть зняти набряк, але і охолодять зону укусу. Якщо набряклість зберігається протягом декількох днів, обов’язково треба звернутися до лікаря. При появі блювоти, задишки і порушень пульсу швидку допомогу потрібно викликати терміново.

Оскільки імунна система у дітей ще розвивається, укуси комарів набагато серйозніше докучають їм. Шкіра у малюків дуже ніжна, і алергія на укуси різних комах може супроводжуватися справді нестерпним свербінням і підвищеною температурою тіла. Лікування повинне обов’язково проводитися під наглядом лікаря. Не варто користуватися сильними протизапальними та антигістамінними препаратами, ліки потрібно підбирати ретельно, щоб не нашкодити дітям.

Краще всього використовувати більш щадні народні засоби:

 • розчин харчової соди;
 • кисляк;
 • масло чайного дерева;
 • сметану;
 • листя подорожника або базиліка у вигляді кашки.

Профілактичні заходи, що перешкоджають виникненню кулицидоза, ґрунтуються на загальних принципах поведінки комарів. Вони воліють перебувати біля озер, боліт, заплав, активізуються до вечора, їх тягне запах шкіри людини і яскравий одяг. Враховуючи ці нюанси, можна виробити дієві правила, що забезпечують профілактику комариних укусів і алергії на них:

 1. Перебуваючи у місцях скупчення комарів (на природі, біля водойм), а також у літні вечори віддавати перевагу неяскравим, світлому одязі, максимально закриває тіло.
 2. Користуватися різними препаратами, що захищають від комарів: кремами, мазями, лосьйонами і аерозолями.
 3. Уникати або обмежувати час перебування біля водойм.
 4. Користуватися антимоскітними сітками, що обмежують доступ різних комах у приміщення.
 5. Завжди мати при собі препарати, що допомагають мінімізувати алергічну реакцію.

Профілактика полягає в попередженні контакту людини з комарами. Можна також, якщо в цьому є серйозна необхідність, пройти курс імунотерапії, який дозволить знизити чутливість до речовин, що містяться в слині комарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code